Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: rodičovská dovolená a živnost  (Přečteno 1726 krát)

danka kudelová

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
rodičovská dovolená a živnost
« kdy: Září 27, 2010 »

Dobrý den a večer, chtěla jsem se zeptat jsem na rodičovské dovolené, udělala jsem si kurz pečovatelky o staré (důchodce) lidi bylo by možně když bych si nechala udělat živnost při rodičovské a starat se o lidi v domácnosti(uklízet,vařit nakupovat atd.), Jaké důvody a co proto udělat. Moc děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
rodičovská dovolená a živnost
« Odpověď #1 kdy: Září 30, 2010 »

Podle mého názoru by mohla stačit živnost volná, obor č. 79 (obsahovou náplň kopíruji níže). K vyřízení stačí občanský průkaz, nebudete muset prokazovat vzdělání, či praxi. Podmínkami pro provozování volné živnosti je plnoletost, svéprávnost a bezúhonnost (nesmíte být trestaná za úmyslný čin, spáchaný v souvislosti s podnikáním, nebo s předmětem podnikání, jiný škraloup může být). Vyplníte si jednotný registrační formulář, možno vyzvednout na ŽÚ, nebo si ho stáhněte: http://www.jakpodnikat.cz/jednotny-registracni-formular.php
Připravte si tisícovku na poplatek pro ŽÚ a dnem ohlášení živnosti můžete začít s podnikáním:-)


79. Poskytování služeb pro rodinu a domácnost
Poskytování služeb pro rodinu a domácnost, zejména zajišťování chodu domácnosti (vaření, úklid, praní, žehlení, péče o zahradu a podobně), individuální péče o děti nad tři roky věku v rodinách, příležitostné krátkodobé hlídání dětí (včetně dětí do tří let věku), péče o osoby vyžadující zvýšenou péči, obstarávání nákupů a jiných záležitostí souvisejících s chodem domácnosti a jiná obstaravatelská činnost.
Obsahem činnosti není péče o děti do tří let věku v denním režimu, ostraha osob a objektů (osobní strážci, hlídači a podobně) a další činnosti související s chodem domácnosti, jež jsou předmětem živností řemeslných, vázaných a koncesovaných.
IP zaznamenána
Stran: [1]