Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Konsignační sklad - tuzemský dodavatel - účtování  (Přečteno 5023 krát)

dmn

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10

Vážení,
rád bych si vyjasnil finanční stránku fungování Konsignačního skladu, který si v mé restauraci chce zřídit jedna firma vyrábějící specifické nápoje (konsignant). Z principu Konsignačního skladu je zboží majetkem  konsignanta až do vyskladnění. Jako vyskladnění rozumíme prodej veškerého obsahu lahve (rozlévaný prodej, např. 10 porcí / lahev).

Nyní se dostávám k mému dodazu. Obsluha bude prodávat po jednotlivých porcích, tím restaurace eviduje tržbu, tudíž já účtuji jako o svém majetku. Následně při zúčtování mi konsignant vystaví fakturu na jeho podíl (celková tržba za lahev - moje odměna). (?)

Proč se ptám - nedává mi to smysl. Po vyskladnění, čili dopití lahve, bych měl vystavit fakturu na mojí odměnu a tudíž tržba by se měla sledovat mimo mojí kasu. (?) Zákazníkovi ovšem musím vystavit doklad, tedy použít kasovní systém, který to zavede jako mojí tržbu.

Prosím o jakékoliv rady a postřehy z praxe.
Děkuji
IP zaznamenána

dmn

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
Konsignační sklad - tuzemský dodavatel - účtování
« Odpověď #1 kdy: Září 29, 2010 »

Po delší úvaze: započetí konsignačního skladu je vymezeno minimálním a maximálním množstvím, zároveň je uvedeno počáteční množství. Dle daných podmínek, např. každé liché pondělí, je ze strany konsignatáře (dodavatele) provedeno zrevidování konsignačního skladu - proběhne doplnění. Stav při zrevidování oproti předcházejícímu stavu (jedná-li se o první zrevidování, tak oproti počátečnímu stavu) = fakturovaná část.

K původnímu dotazu: v momentě, kdy obsluha vezme z konsignačního skladu lahev, přechází do majetku restaurace (koupě). Při zmíněném zrevidování skladu proběhne úhrada lahví - na načaté (nedopité) lahve se nehledí - rozhodující je stav konsignačního skladu (např. stav oproti poslednímu zrevidování se snížil o dvě lahve, které tedy uhradím - závisí na smluvních podmínkách). (?) Je to tak, nebo se pletu, popř. může být ještě jiný způsob?

Děkuji
IP zaznamenána
Stran: [1]