Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zřizovací výdaje  (Přečteno 2357 krát)

Lucka

  • Host
Zřizovací výdaje
« kdy: Říjen 30, 2007 »

Dobrý den. Živnostenský list mám založený od 26.10.2007. V ten den jsem měla výlohy na začátek podnikání(80 000Kč). Ale činnost zahájím až od 1.1.2008. Příjmy za rok 2007 nebudu mít, takže v daňovém přiznání za rok 2007 se mi výdaje nepromítnou. Můžu si je odečíst v daňovém přiznání za rok 2008?
Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14913
Zřizovací výdaje
« Odpověď #1 kdy: Listopad 03, 2007 »

Ano, umožní vám to § 5/7 zákona o daních z příjmů, podle kterého bude možné v roce 2008 upravit základ daně s přihlédnutím k nezbytným výdajům (vynaloženým v roce 2007) spojeným se zahájením činnosti.
IP zaznamenána

Jarda

  • Host
Zřizovací výdaje
« Odpověď #2 kdy: Září 29, 2008 »

Dobrý den, exituje podobná možnost i pro rok 2009?
Živnost mi začíná 1. 10. 2008 a prvotní náklady dosáhnou minimálně 60 000, za tři měsíce ale takového příjmu nedosáhnu (vedlejší pracovní činnost), bude možné uplatnit zbytek ztráty ve zdanění za příští rok?
Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14913
Zřizovací výdaje
« Odpověď #3 kdy: Září 29, 2008 »

Záleží na datu skutečného zahájení činnosti.
    Pokud zahájíte podnikání od 1.10.2008, pak si musíte výdaje uplatnit v roce 2008. Tím vykážete v daňovém přiznání ztrátu z podnikání, kterou budete moci odečíst od základu daně v následujících 5 letech.
   Pokud byste zahajoval činnost až v roce 2009, pak můžete v daňovém přiznání za rok 2009 uplatnit nezbytné výdaje, spojené se zahájením, které jste vynaložil v roce 2008.
IP zaznamenána
Stran: [1]