Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Poskytovani reklamnich sluzeb mimo EU  (Přečteno 1733 krát)

Petr Medek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Poskytovani reklamnich sluzeb mimo EU
« kdy: Září 18, 2010 »

Ani po procitani vsech moznych for porad nejsem moc chytry, jestli musim nebo nemusim odvadet DPH. Poskytuji reklamni prostor ve svych aplikacich pro firmu sidlici v Izraeli (tzn. mimo EU). Platby prijimam na ucet od PayPalu. Ve smlouve s firmou je explicitne receno, ze vyplacena castka neobsahuje DPH (All sums payable shall be exclusive of VAT). Chapu to spravne tak, ze DPH neni v castce obsazena, tzn. zustala v Izraeli a ja ji uz nemusim odvadet? Podle procitani starsich prispevku se zda, ze MUZP by melo byt v Izraeli a ja bych dan nemel u nas platit, ale je to tak i v pripade, ze jsem uz registrovany jako platce DPH? Musim toto nejak prokazovat u FU? Diky za radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Poskytovani reklamnich sluzeb mimo EU
« Odpověď #1 kdy: Září 20, 2010 »

Podle mého názoru poskytujete službu osobě povinné k dani (firmě), místo plnění určíte podle § 9/1 ZDPH. Místo plnění je v Izraeli, kde má firma sídlo (pokud službu neposkytujete provozovně umístěné v jiné zemi). Daňová povinnost se přechyluje za příjemcem služby, v tuzemsku vám nevzniká povinnost odvodu DPH. Berňáku by měly stačit vámi vystavené daňové doklady s náležitostmi podle § 33 ZDPH, ani je nemusíte odesílat objednateli.
IP zaznamenána

Petr Medek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Poskytovani reklamnich sluzeb mimo EU
« Odpověď #2 kdy: Září 21, 2010 »

Diky za odpoved. A menilo by na tom neco, pokud by firma v Izraeli nebyla platce DPH? Vznikla by mi tim povinnost odvadet DPH u nas nebo v Izraeli?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Poskytovani reklamnich sluzeb mimo EU
« Odpověď #3 kdy: Září 21, 2010 »

Pokud poskytnete reklamní službu osobě povinné k dani (= jakékoliv osobě, fyzické či právnické, která kdekoliv ve světě samostatně uskutečňuje ekonomické činnosti bez ohledu na to, zda je plátcem či nikoliv), pak se místo plnění přechýlí za touto osobou _ vizte základní pravidlo uvedené v § 9/1 ZDPH. V tuzemsku vám nevznikne povinnost odvádět DPH.
Nevím, jestli vám vznikne povinnost odvést DPH v Izraeli, ale předpokládám, že daň odvede podle jejich zákona o DPH izraelská firma.

Pouze v případě, že by izraelská firma (= osoba povinná k dani se sídlem ve třetí zemi) byla v ČR registrována jako plátce DPH a zároveň by k využití reklamní služby docházelo v tuzemsku (reklama by byla šířena v ČR), pak by místo plnění zůstalo v tuzemsku a vy byste jim fakturoval s českou DPH _ vizte § 10k ZDPH.

Pokud byste poskytoval reklamní služby osobě nepovinné k dani (typicky nepodnikajícímu občanu) do třetí země, pak by se místo plnění také přechýlilo za touto osobou _ vizte § 10h/b) ZDPH.  Ani v tomto případě vám u nás nevznikne povinnost odvádět DPH. Případná povinnost odvádět DPH v příslušné zemi se řídí lokálními zákony.

Pokud byste poskytoval reklamní služby osobě nepovinné k dani do EU, tak byste fakturoval s českou DPH, místo plnění zůstává v tuzemsku _vizte § 9/2 ZDPH.
IP zaznamenána
Stran: [1]