Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH a paušál  (Přečteno 2157 krát)

martinačka

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 76
DPH a paušál
« kdy: Září 16, 2010 »

Dobrý den,mám dotaz ohledně plátce DPH,který chce za rok 2010 uplatňovat paušální výdaje 80%.Nevím,jak účtovat doklady bez DPh jako:výběry,vklady a doklady za práci-výdaj podnikatele bez DPH.nevím,zda se účtuji jen doklady s DPH nebo vše a na konci roku se to nějak rozdělí-----MOC děkuji za odpově´d.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DPH a paušál
« Odpověď #1 kdy: Září 21, 2010 »

Záleží jen na vás. Pokud máte program na vedení DE, tak je podle mého názoru nejlepší vést normální daňovou evidenci, ze které si vytáhnete přiznání k DPH a záznamní povinnost. Pro účely daně z příjmů si na konci roku vytisknete jenom seznam příjmů a příjmy z kapitálového majetku.
IP zaznamenána

martinačka

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 76
DPH a paušál
« Odpověď #2 kdy: Září 22, 2010 »

Aha účtuji v účtu DE.Jestli jsem to dobře pochopila nyní účtuji stejně jako loni (kdy podnikatel nevyužil paušál)a na konci roku si vezmu poze příjmy bez DPH a z toho spočítám 80% paušál?Je tedy zbytečné aby mi nyní dával podnikatel faktury od neplátců na snížení základů daně,jelikož mu je nemůžu účtovat,když si uplatní paušál???Pochopila jsem to dobře?A co s výběry a vklady-můžou mít v pokladně očíslované doklady?Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DPH a paušál
« Odpověď #3 kdy: Září 23, 2010 »

Klidně účtujte stejně, jako loni. Faktury od neplátců a vklady a výběry z pokladny si můžete evidovat, nebo nemusíte, daňová evidence stejně bude sloužit jen jako informace o hospodaření. Takže když nedodá faktury od neplátců, tak se nic neděje, jenom nebude mít dostatečný přehled o svém hospodaření. Je otázka, zda o nějaký přehled vůbec stojí:-)
Na konci čtvrtletí potřebujete z podnikatele vydolovat daňové doklady, ze kterých musíte odvést DPH, to je hlavní. DPH z přijatých daňových dokladů můžete uplatnit v řádném přiznání k DPH kdykoliv později, máte na to až 3 roky (pokud nekrátíte koeficientem).
IP zaznamenána

martinačka

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 76
DPH a paušál
« Odpověď #4 kdy: Říjen 01, 2010 »

Děkuji za odpověď  vše už celkem chápu,jen nechápu z čeho budu počítat 80% na konci roku ?Z příjmu bez DPH?Jak tedy mohu dávat do nákladů faktury za práci-výdej,když budu uplatňovat pušál????Moc děkuji za váš čas
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DPH a paušál
« Odpověď #5 kdy: Říjen 01, 2010 »

Ano, 80% budete počítat z příjmů (z částek, které byly do 31.12. skutečně zaplacené) bez DPH. Do výdajů v DE si můžete dát všechno, co chcete. Pokud uplatňujete výdaje procentem z příjmů, tak nevedete oficiální daňovou evidenci, skutečné výdaje nehrají roli.  Pro účely daně z příjmů máte povinnost vést evidenci příjmů, evidenci pohledávek a evidenci majetku, který lze odpisovat, to je vše.
IP zaznamenána

martinačka

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 76
DPH a paušál
« Odpověď #6 kdy: Říjen 04, 2010 »

Děkuji.Poslední upřesnění budu vézt vše jako loni,můžu si číslovat výdajové doklady.Na konci roku vytisknu pouze příjmy a z příjmu bez DPH spočítám 80%.Není chyba,že mám v šanonu očíslované výdajové doklady?Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DPH a paušál
« Odpověď #7 kdy: Říjen 04, 2010 »

Vše můžete vést stejně, jako loni. Můžete si číslovat výdajové doklady, není to chyba. Povinné evidence při paušálu už jsem uvedla výše. Kromě povinné evidence si navíc si můžete vést jakékoliv další evidence, třeba pokladnu, nebo skutečné výdaje _ dobrovolnosti se meze nekladou. Na konci roku si vytisknete příjmy bez DPH a ze součtu příjmů vypočítáte 80%, to budou vaše výdaje.
IP zaznamenána

martinačka

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 76
DPH a paušál
« Odpověď #8 kdy: Říjen 05, 2010 »

děkuji nashledanou
IP zaznamenána
Stran: [1]