Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: HPP a přivýdělek v podobě dohody o provedení práce  (Přečteno 2575 krát)

2577

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3

Dobrý den,
mám dotaz zda mohu podepsat dohodu o provedení práce s jinou firmou, když zároveń pracuji jinde normálně na HPP.
Vím, že se tam neplatí dań soc. a zdr. - pouze dań z příjmu ( musím to asi tedy dát do dańového přiznání až mi jej bude účetní zasílat z HPP).
Je tato dohoda podmíněna něčím jiným než 150 hodinami? Tedy omezuje mě nějak ve výši výdělku? Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
HPP a přivýdělek v podobě dohody o provedení práce
« Odpověď #1 kdy: Září 15, 2010 »

Dohodu o provedení práce můžete u jiné firmy podepsat. Je podmíněna je těmi 150 hodinami ročně u jedné firmy. Sociální ani zdravotní se z DPP  neplatí.  Zaplatíte jen daň, předpokládám, že prohlášení poplatníka máte podepsáno u HPP, tudíž DPP Vám bude daněna, pokud vyděláte méně jak 5000,- srážkovou daní, a ta už je vyúčtována jednou pro vždy a do ročního daňového přiznání se nepřičítá. Ale pokud si vydělát víc jak 5000,- bude výdělek z DPP daněn daní zálohovou, a to se pak do ročního daňového přiznání musí započítat. Jana
IP zaznamenána

IVETAO

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 20
HPP a přivýdělek v podobě dohody o provedení práce
« Odpověď #2 kdy: Leden 21, 2011 »

Dobrý den,
mám příjem z HPP + příjmy z podnikání (vedlejší činnost), začala jsem dělat v bytovce správce a byla mi vyplacena odměna ve výši 7412,-- z toho odvedena zálohová daň. V daňovém přiznání tuto částku (7412,--) budu navyšovat jako superhrubou mzdu?? Neodvádí se ZP a SP. Nebo pouze přičtu k hrubé mzdě z HPP a superhrubá bude navýšena pouze z příjmů z HPP??
Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
IP zaznamenána
Stran: [1]