Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: správný druh živnosti  (Přečteno 891 krát)

sisina

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
správný druh živnosti
« kdy: Září 12, 2010 »

Dobrý den,
jsem na rodičovské dovolené a mám ŽL, navíc dělám i na Dohodu o provedení práce administrátora webových stránek. Můžu tuto práci dělat jako živnost volnou 47. Zprostředkování obchodu a služeb nebo 66. Reklamní činnost, marketing, mediální zastoupení? Mám tyto dvě a doufám, že to nebude problém. Pokud ne, poradíte jakou? Je to velký problém, kdybych měla jiný druh živnosti?

Náklady, které budu uvádět na daňovém přiznání, mám počítat paušální (jaké procento?) nebo reálné?

Moc děkuji za Váš čas.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
správný druh živnosti
« Odpověď #1 kdy: Září 20, 2010 »

Práci administrátora můžete vykonávat i na základě živnostenského oprávnění. Stačí, že máte živnost volnou, v jejím rámci můžete vykonávat všech 80 oborů, takže je celkem jedno, do kterého oboru vaše činnost spadá.

Způsob uplatňování výdajů si zvolte až po skončení roku. Zatím házejte doklady na skutečné výdaje do šuplíku. Asi jich nebude mnoho, například u dokladů za internet počítejte s tím, že těžko obhájíte v plné výši do podnikání, zčásti určitě slouží i pro osobní potřebu. Pokud budou skutečné výdaje nižší, než 60% příjmů, pak je výhodnější uplatnit výdajový paušál. U živnosti volné se uplatňuje výdaj ve výši 60%.
IP zaznamenána
Stran: [1]