Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Rodičovská dovolená  (Přečteno 2002 krát)

Josef28

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Rodičovská dovolená
« kdy: Srpen 19, 2010 »

Dobrý den,následující měsíc musím v zaměstnání odevzdat papír, na kterém uvedu dobu (2,3 nebo 4 roky), po kterou budu s dcerkou na rodičovské dovolené. Rozhoduji se mezi 2 a 3 roky. Dcera je narozena koncem dubna 2010. Pokud bych zvolila dvouletou variantu, rodičovský příspěvek mi vyprší v dubnu 2012. Do školky mi dceru ale vezmou až od září 2012, tudíž do zaměstnání bych mohla také nastoupit až v 09/2012. 1) Musí mi zaměstnavatel (při zvolení dvouleté varianty - pobírání příspěvku do 04/2012) umožnit nastoupit až v 09/2012? 2) Jak to bude v měsících 05-08/2012? Musím se nahlásit na ÚP, aby za mě platili ZP a SP, nebo musím podniknout jiné kroky? Nebo si platím ZP a SP sama? Děkuji mockrát za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Rodičovská dovolená
« Odpověď #1 kdy: Srpen 22, 2010 »

Dvou, tří, nebo čtyřletá varianta pobírání rodičovského příspěvku nemá s rodičovskou dovolenou nic společného. Po skončení mateřské dovolené (po 28 týdnech) a případném čerpání řádné dovolené můžete požádat zaměstnavatele o rodičovskou dovolenou, kterou zaměstnavatel poskytne nejdéle do doby, kdy dítě dosáhne 3 let _ vizte § 196 zákoníku práce. Nic vám tedy nebrání požádat o rodičovskou dovolenou do 31.8.2012.
IP zaznamenána

Josef28

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Rodičovská dovolená
« Odpověď #2 kdy: Srpen 24, 2010 »

Děkuji za odpověď. Ještě bych ná Vás měla jeden dotaz. Od konce 03/2010 jsem na mateřské dovolené. Chtěla bych čerpat rodičovský příspěvek v rychlé variantě, tedy 11.400,-Kč měsíčně po dobu 2 let. Pro tuto variantu ale musí být splněna podmínka, že musím mít denní vyměřovací základ na mateřské dovolené alespoň 380,-Kč. Bohužel, v době 03-06/2010 jsem tuto podmínku nesplňovala, ale po rozhodnutí vlády o vrácení mateřské na původní výši (stejná jako byla v roce 2009) tuto podmínku již splňuji, tedy od 07/2010. V říjnu by mi měl být doplacen ze sociálky doplatek za mateřskou 03-06/2010. Moje otázka zní, zda si tak budu moci zažádat o rodičovský příspěvek po dobu 2 let ve výši 11.400,-Kč? Děkuji předem moc za odpověď a přeji krásný den.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Rodičovská dovolená
« Odpověď #3 kdy: Srpen 25, 2010 »

Lituji, nevím. Tuto informaci by vám měl podat úřad, který vám vyplácí rodičovský příspěvek.
IP zaznamenána
Stran: [1]