Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dílna,provozovna u FO bez zaměstnanců  (Přečteno 4572 krát)

Menion

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Dílna,provozovna u FO bez zaměstnanců
« kdy: Říjen 29, 2007 »

Dobrý den,
 mám v úmyslu od příštího roku začít podnikat jako FO bez zaměstanců a to jako umělecká truhlářka. Nedaří se mi ale zjistit,jaké podmínky musím splnit,aby má dílna byla řádně zaregistrována. Nechce se mi věřit,že by podmínky byly úplně stejné jako u např. halových provozů velkých firem. Pokud máte někdo podobnou zkušenost,poradte mi, jak dílnu  založit. Děkuji. Menion
IP zaznamenána

Menion

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Dílna,provozovna u FO bez zaměstnanců
« Odpověď #1 kdy: Listopad 06, 2007 »

Vidím,že moc informací o založení dílny nezískám:((  Bohužel jsou informace v tomto směru omezené všude. Zkusím,ale ještě jeden pokus:
  Mění-li se od začátku roku daňová (ne)uznatelnost pojistného na ZPoj. a SPoj. bude muset osoba spolupracující platit také minimální pojistné jako \"hlavní\" podikající osoba? nesníží se toto minimum alsopoň pro splupracunící osobu? (jako prý např. již nebude minimální základ daně?).
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Dílna,provozovna u FO bez zaměstnanců
« Odpověď #2 kdy: Listopad 08, 2007 »

Spolupracující osoba je na tom z hlediska SP a ZP úplně stejně, jako OSVČ. Pokud není například zaměstnaná, nepobírá rodičovský příspěvek, není důchodcem, či studentem, pak platí pojistné z minimálního vyměřovacího základu bez ohledu na to, zda má alespoň tak velké příjmy.
IP zaznamenána

Menion

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Dílna,provozovna u FO bez zaměstnanců
« Odpověď #3 kdy: Listopad 13, 2007 »

Ok - díky za info.
IP zaznamenána
Stran: [1]