Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Nákup materiálu v tuzemsku, práce na nemovitosti na Slovensku  (Přečteno 1433 krát)

Radimar

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Dobrý den, prosím o radu jak postupovat, když bych prováděl instalatérské práce na Slovensku, ale materiál nakupoval v tuzemsku. Kde budu mít nárok na odpočet DPH u nákupu materiálu??? Práce by byly fakturovány bez DPH, české firmě s provozovnou na Slovensku. Díky.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14981
Nákup materiálu v tuzemsku, práce na nemovitosti na Slovensku
« Odpověď #1 kdy: Září 08, 2010 »

Nárok na odpočet daně z nakoupeného materiálu si uplatníte v českém přiznání k DPH, stejně, jako kdybyste prováděl instalatérské práce v tuzemsku. Poskytujete služby s místem plnění mimo tuzemsko (práce na nemovitosti podle § 10 ZDPH). Nárok na odpočet plyne z ustanovení § 72/2/c) zákona o dani z přidané hodnoty (kopíruji):
c) plnění v rámci své ekonomické činnosti s místem plnění mimo tuzemsko, pokud u těchto přijatých zdanitelných plnění by plátce měl nárok na odpočet daně, pokud by se zdanitelná plnění uskutečnila s místem plnění v tuzemsku
IP zaznamenána
Stran: [1]