Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Faktura z EU od neplátce DPH  (Přečteno 2407 krát)

marsinka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 25
Faktura z EU od neplátce DPH
« kdy: Srpen 09, 2010 »

Dobrý den, jsme plátci DPH a dostali jsme fakturu z EU od právnické osoby neplátce za IT služby. Budeme samovyměřovat na ř. 11 a 44 nebo nebudeme a nikde se v přiznání nebude uvádět?
Děkuji
IP zaznamenána

marsinka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 25
Faktura z EU od neplátce DPH
« Odpověď #1 kdy: Srpen 09, 2010 »

Ještě doplním, že se jedná o IT služby prováděné na vzdálených serverech na území Anglie..
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14981
Faktura z EU od neplátce DPH
« Odpověď #2 kdy: Srpen 22, 2010 »

Raději bych nikde neuváděla. Poskytovatel služby se sice měl dnem poskytnutí služby stát plátcem DPH v Anglii, ale zřejmě nestal. Pokud přiznáte a zaplatíte daň, tak nebudete mít daňový doklad vystavený plátcem, na jehož základě byste si mohli uplatnit nárok na odpočet.
Podle § 108/1/b) ZDPH plátce přizná a zaplatí daň v případě, kdy je mu poskytnuta služba osobou povinnou k dani neusazenou v tuzemsku. Touto osobou je podle odstavce 2 buď zahraniční osoba povinná k dani (subjekt ze třetí země), nebo osoba REGISTROVANÁ K DANI v jiném členském státě.
IP zaznamenána
Stran: [1]