Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH  (Přečteno 1417 krát)

1mirča5

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
DPH
« kdy: Srpen 23, 2010 »

Fakturujeme firmě s českým DIČ práci na nemovitosti na Slovensku (žňové práce). Předpokládám, že fakturu uvedu pro českou firmu
s 20 % dph. Je to tak správně? Děkuji za radu
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14980
DPH
« Odpověď #1 kdy: Srpen 24, 2010 »

Místo plnění je na Slovensku, plnění tedy podléhá slovenské dani z přidané hodnoty (vybírá ji slovenský FÚ). Česká DPH na fakturu nepatří. České firmě budete fakturovat bez DPH s náležitostmi podle § 33 ZDPH s odkazem na § 10 ZDPH, podle kterého je místo plnění mimo tuzemsko, nebo (po registraci na Slovensku) pod slovenským DIČ se slovenskou daní.
IP zaznamenána
Stran: [1]