Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Virtuální sídlo  (Přečteno 10114 krát)

Cliff

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Virtuální sídlo
« kdy: Srpen 10, 2010 »

Dobrý den, zajímalo by mě, zda máte někdo zkušenosti s virtuálním sídlem, tj. s pronájmem adresy pro potřeby zápisu sídla společnosti do OR. Nechci mít sídlo doma, z domova ale dělám a jiné prostory nepotřebuji.
Děkuji moc předem za názory.
IP zaznamenána

CyberCZ

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 11
Virtuální sídlo
« Odpověď #1 kdy: Srpen 19, 2010 »

Dobrý den,
já osobně mám zkušenost s jednou firmou, která za slušné peníze poskytla tzv. virtualní sídlo, s tím, že v prostorách jejich firmy byla dokonce možnost používat jejich kancelář pro např.:schůzky s klienty apod.
Myslím, že právě v tom bych viděl hlavní přednosti, cena a poskytnuté služby.
Přeji hezký den.
Míra
IP zaznamenána

Andrew

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Virtuální sídlo
« Odpověď #2 kdy: Září 06, 2010 »

Já bych tento příspěvěk trochu rozšířil... firmy poskytující virtuální sídlo nabízejí jednoduché přemístění sídla a následné volitelné služby - přeposílání pošty, práci sekretářky až po pronájem prostor na oné adrese kupříkladu pro možnosti setkání se s partnery atp...

Chtěl bych přenést svoje podnikání do takovýchto prostor, jsem ale fyzická osoba. Od společnosti dostanu výpis z katastru a souhlas s umístěním sídla fyzické osoby. S těmito dokumenty s návrhem na změnu místa podnikání doložím na finanční úřad a registr živnostníků a pak vše bude převedeno.

Nejsem si ale jist - pokud jsem na  svém maloměstském živnostenkém úřadě vedený na svoji osobu - fyzickou osobu - mohu přenést sídlo podnikání třeba do PHY, když trvalý pobyt, občanský průkaz mi zůstavá pořád na původní adrese?
IP zaznamenána

Nela

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 86
Virtuální sídlo
« Odpověď #3 kdy: Září 07, 2010 »

Místo podnikání Vám změní na živnostenském úřadě, doložíte-li doklad o právním vztahu k novému místu podnikání (nájemní smlouvu nebo třeba souhlas s umístěním místa podnikání FO podepsaný majitelem nemovitosti). Tímto se Vám změní příslušnost živnostenského úřadu, ale finanční úřad zůstane stejný, neboť fyzické osoby jsou příslušné k FÚ podle místa svého bydliště.
Já to vidím jako zbytečný krok.

Ekvivalentem k sídlu právnických osob je u fyzické osoby místo podnikání (je to místo odkud řídí svoji podnikatelskou činnost).
IP zaznamenána

Andrew

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Virtuální sídlo
« Odpověď #4 kdy: Září 08, 2010 »

ad zbytečný/nezbytečný krok - když se snažíte podnikat 100% podle pravidel a začnou si Vás dávat nepřející státní kontroly, které jsou o to víc naštvané, když nemohou nic špatného najít - budete mluvit jinak. Nemohu 3 pracovní dny z měsíce obětovat vysvětlování a dokladování.

ten přenos sídla lze u Fyz.os. prý i na FÚ, musím se ale nahlásit na adrese nového sídla. Takže jestli se stěhuji třeba z Horní dolní na Prahu 1, musím zajít na FÚ P1. Nemáte někdo zkušenost?
IP zaznamenána

Nela

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 86
Virtuální sídlo
« Odpověď #5 kdy: Září 08, 2010 »

No, já si myslím, že pokud chcete z \"Horní Dolní \" do Prahy, kde na Vás skutečně nebudou mít čas, potom musíte změnit bydliště.

Případně si založte právnickou osobu a sežeňte si souhlas s umístěním sídla od někoho z Prahy, nebo využijte služeb firem nabízejících virtuální sídlo, tyto kroky jsou již finančně náročnější. Jen doporučuji zařídit si na poště přeposílání písemností, protože úřady využívají tzv. fikci doručení a nezkoumají zda se někde zdržujete a zda jste písemnosti převzal.
IP zaznamenána

Nela

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 86
Virtuální sídlo
« Odpověď #6 kdy: Září 08, 2010 »

Nevím jestli Vám to pomůže:

Místní příslušnost finančního úřadu se řídí
 * u právnické osoby místem sídla v České republice a
 * u fyzické osoby bydlištěm (místem trvalého pobytu) v České republice, nebo místem, kde se převážně zdržuje, tj. kde pobývá nejvíce dnů   v roce.
Pokud není možné určit místní příslušnost tímto způsobem, řídí se místem, kde má
* stálou provozovnu, nebo
* místem výkonu činnosti, jejíž výsledky jsou předmětem zdanění, na území České republiky, popřípadě
* místem, kde se nachází na území České republiky převážná část nemovitého majetku.
Pokud ani to nestačí k identifikaci finančního úřadu, je příslušným správcem daně
* Finanční úřad pro Prahu 1.

Pokud je předmětem zdanění nemovitost, je místně příslušným správcem daně finanční úřad, v jehož územní působnosti se nemovitost nachází.
IP zaznamenána

Cliff

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Virtuální sídlo
« Odpověď #7 kdy: Září 17, 2010 »

to Andrew:
souhlasím s Nelou, že založit si právnickou osobu by bylo určitě jistější řešení; a úplně nejjistější by možná bylo koupit předzaloženou společnost, tzv. ready-made, a to takovou, která má od počátku své existence sídlo v Praze.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Virtuální sídlo
« Odpověď #8 kdy: Leden 22, 2015 »

Můžete mi, prosím, vysvětlit, jak virtuální sídlo ochraňuje majetek rodiny OSVČ?
IP zaznamenána

novack

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Virtuální sídlo
« Odpověď #9 kdy: Srpen 03, 2016 »

Určitě je lepší využít virtuální sídlo firmy. Nabídek na trhu je spousta a většina firem se předhání s bonusovými službami. Spravují poštu, nabízí konferenční místnost apod. A ceny jsou, myslím, rozumné. Podle toho, co jsem se dočetla je asi nejlepší využít sídlo firmy v praze.
IP zaznamenána

Michal Petera

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
    • http://www.ibinarniopce.cz
Virtuální sídlo
« Odpověď #10 kdy: Srpen 07, 2016 »

novack vy sám virtuální sídlo používáte?
IP zaznamenána

novack

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Virtuální sídlo
« Odpověď #11 kdy: Srpen 24, 2016 »

Nejsem přímo majitelem firmy...ale osobně znám.
IP zaznamenána

NaFirmu.cz

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
    • www.nafirmu.cz
Re:Virtuální sídlo
« Odpověď #12 kdy: Červen 01, 2017 »

Dobrý den, zajímalo by mě, zda máte někdo zkušenosti s virtuálním sídlem, tj. s pronájmem adresy pro potřeby zápisu sídla společnosti do OR. Nechci mít sídlo doma, z domova ale dělám a jiné prostory nepotřebuji.
Děkuji moc předem za názory.
Dobrý den,
tzv. virtuální sídlo je skvělý prostředek, jak mít adresu sídla společnosti na prestižní adrese. Nevyřešíte problém s anonymizací svého bydliště, protože lze lehce dohledat na justici.cz.
Ale pro Vaše obchodní partnery je jistě zajímavější adresa v centru Prahy, než v ulici U hřbitova 1, Horní Dolní:-) Navíc je cena za tuto službu velice příjemná, začína již na cca. 260,- Kč/měsíčně.
Hezký den, Eliška, NaFirmu.cz
IP zaznamenána
Stran: [1]