Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: student x zdravotní pojištění  (Přečteno 1048 krát)

Ver-nika

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
student x zdravotní pojištění
« kdy: Červenec 23, 2010 »

Dobrý den,
od září se stávám studentem nultého ročníku AZ-Smart, neboť jsem nebyla po letošní maturitní zkoušce přijata na vysokou školu. Ve vzdělávacím centru mi bylo sděleno, že škola neplatí zdravotní a sociální pojištění. Zajímalo by mě, zda pro mě vyplývá povinnost platit zdravotní pojištění sama a jakou formou nebo zda jej za mě bude platit stát, či jak se podobná situace řeší. Studium na této škole je prezenční formou.
Děkuji za Vaši odpověď Veronika
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
student x zdravotní pojištění
« Odpověď #1 kdy: Srpen 03, 2010 »

Předpokládám, že je vám méně než 26 let.
O prázdninách za vás ještě může platit zdravotní pojištění stát. Podmínkou je, že po celý měsíc nepobíráte podporu v nezaměstnanosti (pokud jste během studia nepracovala, tak nemáte na podporu nárok), že nejste celý měsíc OSVČ a nejste CELÝ měsíc zaměstnaná (ale můžete být zaměstnaná například od 2.7. do 30.8.). Pokud splníte výše uvedené podmínky, tak za vás do konce srpna bude platit pojistné stát (a rodiče si budou na vás moci uplatnit slevu na dani na vyživované dítě).
Od září se přihlásíte u své zdravotní pojišťovny a budete platit pojistné jako osoba bez zdanitelných příjmů ve výši 1.080,- Kč měsíčně.
IP zaznamenána
Stran: [1]