Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: náklad na ŽL  (Přečteno 2094 krát)

rychzd

  • Host
náklad na ŽL
« kdy: Červenec 15, 2008 »

Dobrý den, prosím o sdělení, zda výdaj na živnostenský list je náklad v daňově uznatelný? Zdena
IP zaznamenána

Český antiúředník

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 83
náklad na ŽL
« Odpověď #1 kdy: Červenec 16, 2008 »

Ano, je. Schováte si účtenku (1000 Kč lze zaplatit v pokladně městského úřadu) a dáte do nákladů.

Pokud ale předpokládáte, že vaše celkové náklady budou dosahovat cca poloviny příjmů, vřele doporučuji se na evidenci výdajů vykašlat a uplatnit výdajový paušál 50 %.

Přijaté faktury, účtenky, paragony atd. pak můžete s lehkým srdcem házet do koše...
IP zaznamenána

pivasek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
náklad na ŽL
« Odpověď #2 kdy: Červenec 18, 2008 »

to by platilo třeba i pro mě, když nakupuji z USA a tady prodávám? Když např. koupím něco za 2000Kč a prodám za 5000Kč, je pro mě výhodnější vykašlat se na papíry a uplatnit 50% paušál? Pochopil jsem správně? :) Pokud ale budu mít třeba náklady třeba 35% oproti příjmům, ale koupím ještě nějakou výbavu do firmy a náklady oproti přímům se tak posunou nad 50%, tak už je zase lepší vše normálně účtovat?

Díky za odpověď, Michal.
IP zaznamenána

Český antiúředník

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 83
náklad na ŽL
« Odpověď #3 kdy: Červenec 18, 2008 »

Ono jde hlavně o to, jestli vedete daňovou evidenci nebo účetnictví. Také z vašeho dotazu nevyplývá, zda jste OSVČ nebo S.R.O.

Pokud ale vedete daňovou evidenci, a předpokládáte, že vaše výdaje nebudou vyšší než 50 %, tak je nesmyslné se zdržovat jejich evidencí, když můžete uplatnit výdajový paušál.
IP zaznamenána

pivasek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
náklad na ŽL
« Odpověď #4 kdy: Červenec 18, 2008 »

evidenci a OSVČ jako vedlejší činnost
IP zaznamenána
Stran: [1]