Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Ukončení pracovního poměru na dobu určitou  (Přečteno 3450 krát)

emik

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Ukončení pracovního poměru na dobu určitou
« kdy: Červenec 20, 2010 »

Dobrý den, ráda bych se zeptala jak je to s možností ukončení PP na dobu určitou (záskok za mateřskou). Údajně člověk nemůže v tomto případě dát normální výpověď s 2 měsíční výpověd. lhůtou, ale musí setrvat v zaměstnání až do uplynutí sjednané doby. Mně se to nezdá, rodina má bohužel jiný názor. Jak to tedy je, prosím ?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Ukončení pracovního poměru na dobu určitou
« Odpověď #1 kdy: Červenec 20, 2010 »

Žádné zákonné ustanovení vám (ani zaměstnavateli) nebrání rozvázat pracovní poměr dohodou, výpovědí, okamžitým zrušením (pokud budou naplněny podmínky pro okamžité zrušení), nebo ve zkušební době (pokud už neuplynula). Skutečnost, že byl pracovní poměr sjednán na dobu určitou, nehraje roli.
IP zaznamenána

Pavel Hrtoň

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Ukončení pracovního poměru na dobu určitou
« Odpověď #2 kdy: Říjen 07, 2010 »

Dobrý den. V květnu 2010 jsem nastoupil do zaměstnání a dostal jsem smlouvu na dobu určitou do 31.12.2010. Jak mám postupovat v lednu 2011, zda je mou povinností dále pokračovat v zaměstnání, nebo mohu již zůstat doma za předpokladu, že mi na konci roku 2010 smlouva nebude písemně prodloužena, tzn. zda je 31.12. je automaticky datem ukončení pracovního poměru? Může zaměstnavatel se mnou uzavřít smlouvu i ústně(jak to je pak se mzdou a odvody?) a zavolat mě v lednu do práce bez písemné smlouvy? Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Ukončení pracovního poměru na dobu určitou
« Odpověď #3 kdy: Říjen 10, 2010 »

Pokud máte smlouvu na dobu určitou, tak je Silvestr automaticky posledním dnem vašeho pracovního poměru a od ledna můžete zůstat doma. Pokud byste s vědomím zaměstnavatele (bez změny smlouvy) pokračoval v práci i v lednu, tak se váš pracovní poměr změní na dobu neurčitou.
IP zaznamenána
Stran: [1]