Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Práce a počet smluv  (Přečteno 1164 krát)

Lucy87

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Práce a počet smluv
« kdy: Červenec 11, 2010 »

Dobrý den,

jsem absolventkou VŠ a jelikož zatím nikde nenastupuji na žádnou další školu, od srpna bych si měla platit zdravotní pojištění.
Chtěla bych jít na brigádu a chtěla jsem se zeptat,

- Dohoda o provedení práce - platím si sama zdravotní pojištění a lze ji uzavřít s libovolným počtem zaměstnanců. Jestli jsem dobře pochopila, budu mít např. 2 DoPP a zdravotní pojištění odvedu \"jenom\" 1080 Kč měsíčně a nebo je to jinak, když budu mít dohod podepsaných více? A ještě jedna k tomu otázka, jakým způsobem se to odvádí?

- Dohoda o pracovní činnosti - tam bude pojistné automaticky odvádět zaměstnavatel. Takže tady bych se nemusela o nic starat?

A u těchto obou smluv je možnost podepsat (samozřejmě jen u jednoho) - Prohlášení poplatníka k dani?

Poslední otázka - Lze mít u jednoho zaměstnavatele podepsanou DoPP a u druhého DoPC? (Příp. zde by se mi pojištění odečítalo automaticky z DoPC?)

Děkuji moc za Váš čas, kdo si jej najde mi na tyto otázky odpovědět.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Práce a počet smluv
« Odpověď #1 kdy: Červenec 18, 2010 »

Dohoda o provedení práce: nepodléhá odvodům na zdravotní pojištění, takže si platíte zdravotní pojištění jako osoba bez zdanitelných příjmů ve výši 1.080,- Kč měsíčně bez ohledu na počet DoPP a na výši odměn, které pobíráte. Měsíční pojistné můžete zaplatit v hotovosti na pobočce, poslat poštou, nebo bezhotovostním převodem. Možnost platby kartou si ověřte u své zdravotní pojišťovny.

Dohoda o pracovní činnosti: při odměně 2.000,- Kč a vyšší bude odvádět pojistné zaměstnavatel, nemusíte se o nic starat. Pokud by byla odměna nižší, tak odvedete pojistné jako osoba bez zdanitelných příjmů.

U DoPP i DoPČ můžete podepsat prohlášení k dani, není to nijak vázáno na druh pracovněprávního vztahu.

DPP i DPČ můžete mít ve stejném období uzavřené s libovolným počtem zaměstnavatelů.
IP zaznamenána
Stran: [1]