Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1] 2

Autor Téma: zdr. a soc. pojištění v nezaměstnanosti  (Přečteno 14094 krát)

jitka s.

  • Host

jak dlouho platí stát soc. a zdr. pojištění za nezaměstnané registrované na úřadu práce?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
zdr. a soc. pojištění v nezaměstnanosti
« Odpověď #1 kdy: Duben 14, 2008 »

Zdravotní pojištění vždy, sociální (tuším) maximálně 3 roky.
IP zaznamenána

Dáša

  • Host
zdr. a soc. pojištění v nezaměstnanosti
« Odpověď #2 kdy: Duben 23, 2008 »

Dobrý den.Prosím o radu.Do konce roku jsem byla po 12 let osoba spolupracující s manželem a tak jsem i podávala své daňové přiznání a platila dávky soc.pojištění.Od začátku letošního roku již tuto činnost nevykonávám,ale platím zálohy dle přehledu vyúčtování.Je nutné jít tuto skutečnost nahlásit na OSSZ a jaká bude výše měsíčních záloh?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
zdr. a soc. pojištění v nezaměstnanosti
« Odpověď #3 kdy: Duben 23, 2008 »

Pokud oznámíte na OSSZ ukončení spolupráce, tak nebudete platit žádné zálohy. Zdravotní pojištění budete platit (pokud za vás není plátcem pojistného stát) jako osoba bez zdanitelných příjmů ve výši 1.080,- Kč měsíčně, i zde je nutné oznámit ukončení spolupráce.
IP zaznamenána

skejtboarding

  • Host
zdr. a soc. pojištění v nezaměstnanosti
« Odpověď #4 kdy: Listopad 20, 2008 »

Dobrý den chtěl jsem se zeptat na pár věcí.

Zanechal jsem studium na VŠ a zaregistroval jsem se na úřadu práce. Zjímá mě tedy jsetli musím ještě na jiných úřadech hlasit zanechání studia? Jak je to se ZP a SP?A co přídavky?

 Děkuji
IP zaznamenána

ROman

  • Host
zdr. a soc. pojištění v nezaměstnanosti
« Odpověď #5 kdy: Listopad 20, 2008 »

dobry den chtel bych se zeptat byl jsem vyhozen z pacovniho uřadu , a mel bych si platit zdravotni a socialni kolik to je ?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
zdr. a soc. pojištění v nezaměstnanosti
« Odpověď #6 kdy: Listopad 21, 2008 »

Sociální pojištění není povinné. Pokud nejste v pracovním poměru, ani nepodnikáte, pak budete povinně platit zdravotní pojištění jako osoba bez zdanitelných příjmů ve výši 1.080,- Kč měsíčně.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
zdr. a soc. pojištění v nezaměstnanosti
« Odpověď #7 kdy: Listopad 21, 2008 »

Citace: skejtboarding
Dobrý den chtěl jsem se zeptat na pár věcí.

Zanechal jsem studium na VŠ a zaregistroval jsem se na úřadu práce. Zjímá mě tedy jsetli musím ještě na jiných úřadech hlasit zanechání studia? Jak je to se ZP a SP?A co přídavky?

 Děkuji
Po dobu, kdy jste v evidenci ÚP, je za vás plátcem zdravotního sociálního pojištění stát. Oznamte změnu své zdravotní pojišťovně. Rodiče nebudou mít nárok na slevu na dani na vyživované dítě. Přídavky na děti nevím, ale domnívám se, že ani pro tyto účely už nejste nezaopatřeným dítětem.
IP zaznamenána

Viki

  • Host
zdr. a soc. pojištění v nezaměstnanosti
« Odpověď #8 kdy: Leden 18, 2009 »

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli tedy chápu správně, že když jsem ted v lednu zkončila ve škole a nezaregistruju se na ÚP a budu nezaměstnaná, tak nemusím platit sociální pojištění, pouze nahlásím změnu zdravotní pojištovně a budu si sama plati zdravotní pojištění? Předem děkuji za odpověd. Viki
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
zdr. a soc. pojištění v nezaměstnanosti
« Odpověď #9 kdy: Leden 19, 2009 »

Ano, je to tak. Stačí platit zdravotní pojištění jako osoba bez zdanitelných příjmů ve výši 1.080,- Kč měsíčně.
IP zaznamenána

Eliška

  • Host
zdr. a soc. pojištění v nezaměstnanosti
« Odpověď #10 kdy: Leden 21, 2009 »

dobrý den, chtěla bych se zeptat od jak vysokého přijmu se musí začít platit sociální pojištění? momentálně jsem OBZP. děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
zdr. a soc. pojištění v nezaměstnanosti
« Odpověď #11 kdy: Leden 21, 2009 »

Osoby bez zdanitelných příjmů nemají povinnost platit sociální pojištění.
IP zaznamenána

Monika

  • Host
zdr. a soc. pojištění v nezaměstnanosti
« Odpověď #12 kdy: Leden 23, 2009 »

Dobrý den,
pokud jsem v evidenci ÚP déle než tři roky, jsem nějakým způsobem upozorněna, že mám povinnost platit sociální poj. sama? Kolik se platilo v roce 2008? A pokud jsem neplatila, hrozí nějaké sankce?

Hezký den
Monika
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
zdr. a soc. pojištění v nezaměstnanosti
« Odpověď #13 kdy: Leden 25, 2009 »

Sociální pojištění není povinné, takže vám nehrozí vůbec žádné sankce. Po 3 letech evidence na ÚP vám přestává platit SP stát a pokud chcete mít pojištěné roky na důchod, tak byste si musela platit dobrovolné sociální pojištění. V roce 2008 bylo měsíční pojistné při dobrovolném pojištění vysoké - 2.800,- Kč, od ledna 2009 pojistné kleslo na 1.649,- Kč měsíčně. Více zde: http://www.cssz.cz/cz/duchodove-pojisteni/ucast-na-pojisteni/dobrovolna.htm
IP zaznamenána

Charlie

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
zdr. a soc. pojištění v nezaměstnanosti
« Odpověď #14 kdy: Únor 16, 2009 »

Dobrý den,
dne 19.1.2009 jsem podepsal zaměstnavateli výpověď dohodou z důvodu nadbytečnosti.23.1.jsem musel kvůli zdravotním problémům navštívit lékaře a mám od tohoto dne nemocenskou.
Na úřadu práce jsem ještě nebyl,bylo mi řečeno,že mám dorazit až jak budu uschopněn.
Mám dotaz,jestli si musím sám zaplatit hlavně zdravotní a případně i sociální pojištění ve dnech 20.-22.1.  a jestli mi platí  pojištění v době nemoci  bývalý zaměstnavatel nebo musím sám?Prý je tam 7 denní ochranná lhúta.
Děkuji za rady.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2