Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: HPP + 2 Dohody o PP  (Přečteno 2233 krát)

JirkaP

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
HPP + 2 Dohody o PP
« kdy: Červen 19, 2010 »

Dobrý den,

jsem zaměstnancem u jedné firmy na HPP, u jiné firmy mám podepsanou DoPP (mesíčně do 5000Kč). Teď mám možnost provádět práci u třetí firmy rovněž na DoPP, opět mzda do 5000/měs. Doposud jsem nemusel DoPP uvádět do daňového přiznání. Projeví se mi teď druhá dohoda v daňovém přiznaní.

Děkuji za případnou odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
HPP + 2 Dohody o PP
« Odpověď #1 kdy: Červen 20, 2010 »

Druhá dohoda se v daňovém přiznání neprojeví. Příjmy do 5 tis. Kč bez podepsaného prohlášení k dani se zdaňují srážkovou daní, kterou už nemusíte vyúčtovávat, příjmy zdaněné srážkou se neuvádějí v daňovém přiznání.
IP zaznamenána

šelma

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
HPP + 2 Dohody o PP
« Odpověď #2 kdy: Leden 27, 2011 »

Dobrý den, jsem tady poprvé a všechny moc zdravím.
Potřebovala bych poradit s daňovým přiznáním zaměstnance za rok 2010 :
1) HPP u prvního zaměstnavatele, podepsané prohlášení.
2) HPP u druhého zaměstnavatele (částečný úvazek) + DPP na jinou činnost než je HPP
3) HPP u třetího zaměstnavatele (částečný úvazek) + DPP na jinou činnost než je HPP
U 2 a 3 je zdanění společné (HPP + DPP) zálohovou daní. Myslím si to správně, že Potvrzení o zdanitelných příjmech v případě 2 a 3 bude obsahovat i ty DPP? a já tedy da přiznání uvedu veškeré příjmy (3x HPP + 2x DPP)?
Děkuji předem za odpověď a přeji hezký den.

Zdenka
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
HPP + 2 Dohody o PP
« Odpověď #3 kdy: Leden 28, 2011 »

Pokud při nepodepsaném prohlášení přesáhl měsíční příjem z HPP a DPP v součtu částku 5.000,- Kč, tak měla být sražena zálohová daň a celý příjem (i s odměnou za DPP) bude uveden v potvrzení o zdanitelných příjmech. Do daňového přiznání se uvádějí všechny příjmy ze závislé činnosti, které byly zdaněny zálohovou daní, které máte uvedené na potvrzeních od zaměstnavatelů. Pokud by některý příjem zdanili srážkou, tak nebude uveden v potvrzení, tyto příjmy se ani neuvádějí do daňového přiznání.
IP zaznamenána

šelma

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
HPP + 2 Dohody o PP
« Odpověď #4 kdy: Leden 28, 2011 »

Děkuji moc paní Zdenko, ano je sražená zálohová daň za součet DPP + HPP, takže v Přiznání bude vše. Jen jsem si nebyla jistá, zda právě v Potvrzení bude ten celkový příjem (tedy i s DPP).

Přeji hezký a pohodový víkend, Zdenka
IP zaznamenána
Stran: [1]