Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přivýdělek na rodičovské dovolené  (Přečteno 1773 krát)

Eweliina

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Přivýdělek na rodičovské dovolené
« kdy: Červen 21, 2010 »

Dobrý den, jsem na rodičovské dovolené a pobírám rodičovský příspěvek. Zvažuji přivýdělek formou internetového prodeje dětského secondhandového oblečení. Nákup by byl z velkoobchodu, co by se velikostně hodilo pro mé děti by jsme rádi nosili a zbytek bych jednotlivě nabídla k prodeji. Času ale moc není, takže v žádném velkém měřítku, výši přivýdělku dopředu neodhadnu, tipuji max. 2-3 tis. měsíčně. Je možné si do nějaké výše při mateřské takto přivydělávat bez ŽL nebo je nutný? Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Přivýdělek na rodičovské dovolené
« Odpověď #1 kdy: Červen 29, 2010 »

Pokud nakupujete zboží za účelem jeho dalšího prodeje a činíte tak opakovaně, pak se jedná o živnostenské podnikání a měla byste si vyřídit živnostenské oprávnění bez ohledu na výši příjmů.
IP zaznamenána

spagetinka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Přivýdělek na rodičovské dovolené
« Odpověď #2 kdy: Červenec 07, 2010 »

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Jsem nyní na mateřské dovolené, která mi skončí v únoru 2011. Poté nastoupím na 3-letou rodičovskou dovolenou (na 2-letou rodičovskou dovolenou totiž platově nemám nárok). Mluvila jsem se svým zaměstnavatelem o možnosti nástupu do práce ve 2 letech dítěte, jednalo by se o stejnou pozici, kterou jsem vykonávala před odchodem na mateřskou (jednosměnný provoz, plný úvazek 40 hodin týdně, doba neurčitá). Nyní bych chtěla vědět, zda je to vůbec možné nastoupit na plný úvazek ve 2 letech dítěte, když bych dále pobírala i rodičovskou dovolenou a tedy i rodičovský příspěvek do 3 let věku dítěte. Dále bych chtěla vědět, zda mi vytvoří novou pracovní smlouvu nebo jestli bude platná stále ta původní pracovní smlouva. Děkuji Vám předem za vysvětlení, Petra C.
IP zaznamenána
Stran: [1]