Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Prodej zboží v EU (Slovensko) u neplátce DPH a nákup v USA  (Přečteno 2987 krát)

mirda19

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6

Dobrý den, asi to tu už bylo řešeno, ale pro orientaci.

Mám ŽL jako vedlejší příjem, vedu DE a nejsem plátce DPH. Svoje výrobky bych měla zájem zasílat na Slovensko nebo v EU (především by se jednalo o odeslání 1-2 výrobků do 1000Kč).

1) Musím mít veden samostatný podnikatelský účet v cizí měně nebo stačí osobní účet (vím, že nemohu potom nárokovat poplatky v DE)?

2) Jak to bude s DPH, nebudu se muset stát plátcem?

Nákup v USA

3) Chci si zakoupit upgrade software (ve které si vytvořím návrh na ušití výrobku), v USA cca do 100$ i s poštovným. PC nemám vedeno v podnikání, mohu si to nárokovat v DE a jak to bude se clem a DPH?

4) Základní program mám již zakoupený 3/4 roku před tím než jsem začla podnikat, mohu si ho dodatečně uplatnit v DE nebo jen ten upgrade?

Děkuji za Vaši reakci na dotaz
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Prodej zboží v EU (Slovensko) u neplátce DPH a nákup v USA
« Odpověď #1 kdy: Červen 05, 2010 »

1) Stačí osobní účet.
2) Pokud dodáte zboží (neposkytujete služby podnikateli) tak se nemusíte stát plátcem DPH.  
3) Upgrade by mělo projít bez cla a DPH jako zásilka zboží nepatrné hodnoty (do 150 EUR osvobozeno od cla a DPH). Není problém vložit PC do obchodního majetku, například v symbolické ceně 1,- Kč, případně uzavřít kupní smlouvu s někým známým, nebo z rodiny (pokud možno s nepodnikatelem), jako že vám prodal svůj starý počítač. Pak si budete moci bez obav uplatňovat všechny výdaje, spojené s počítačem.
4) Pokud poprvé zahajujete podnikání, tak si můžete uplatnit výdaje, spojené se zahájením výdělečné činnosti, tedy i základní program. Podrobněji zde: http://www.jakpodnikat.cz/zrizovaci-vydaje.php
IP zaznamenána
Stran: [1]