Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Pořízení zboží z eu za hotové  (Přečteno 1676 krát)

zlatá rybka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Pořízení zboží z eu za hotové
« kdy: Červen 02, 2010 »

Dobrý den,
zajímá mě jak se postupuje v případě, že plátce pořídí zboží třeba v Němecvku v supermaketu, tedy za hotové
vč. německé DPH. Protože se jedná o pořízení zboží z jiného členského státu, jsem povinna z něj přiznat v tuzemsku daň. Je základem daně v tuzemsku celková zaplacená částka za zboží, tedy vč. německé DPH?  
Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Pořízení zboží z eu za hotové
« Odpověď #1 kdy: Červen 05, 2010 »

Podle mého názoru je základem daně částka bez německé DPH. Nevidím důvod, proč počítat českou DPH z německé DPH:-)
     
Oporu pro svá tvrzení hledám v § 36/1 ZDPH:  Základem daně je vše, co jako úplatu obdržel nebo má obdržet plátce za uskutečněné zdanitelné plnění od osoby, pro kterou je zdanitelné plnění uskutečněno, nebo od třetí osoby, BEZ DANĚ za toto zdanitelné plnění.

                                         a
v § 40/1 ZDPH: Základ daně při pořízení zboží z jiného členského státu se stanoví obdobně podle § 36.
IP zaznamenána

Martina6654

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Pořízení zboží z eu za hotové
« Odpověď #2 kdy: Červenec 20, 2010 »

Dobrý den!
Chtěla jsem se zeptat, zda musíme tedy odvést DPH na vstupu i výstupu (ze základu bez německé daně), když nám zboží nafaktruroval německý dodavatel. Fakturu ale vystavil s neměckým DPH z toho důvodu, že zboží neopustili Německo. (bylo dovezeno přímo našemu odběrateli).
Moc děkuji za odpověď . Martina6654
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Pořízení zboží z eu za hotové
« Odpověď #3 kdy: Červenec 20, 2010 »

Pokud zboží neopustilo Německo, tak jste neuskutečnili pořízení zboží z JČS a nemáte tedy povinnost přiznávat daň v tuzemsku. Místo plnění je v Německu.
IP zaznamenána
Stran: [1]