Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: majetek  (Přečteno 2652 krát)

miskaraj

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 21
majetek
« kdy: Duben 09, 2008 »

Manžel si zakoupil k podnikání měřící přístroj - z druhé ruky cena 5 tis., mobilní telefon... cca 4 tis. Vše jsem dala do daňových výdajů vedu DE - musím to vše vést ještě jako majetek a dělat inventury? Vím jen, že do 40 tis. to lze dát do spotřeby.
Děkuji za radu
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
majetek
« Odpověď #1 kdy: Duben 09, 2008 »

Evidence drobného majetku (do 40 tis. Kč) není povinná. Pokud ale očekáváte nějaké výdaje, které se budou k těmto předmětům vázat, například opravy, nebo údržbu, pak bych doporučovala evidenci a inventuru. Obchodní majetek se považuje za vyřazený dnem, kdy jste jej naposledy uváděla v DE (§ 4/4 zákona o daních z příjmů). Jako výdaj na podnikání nelze uznat výdaje vynaložené na opravu, údržbu, nebo technické zhodnocení majetku, sloužícího k podnikání, který jste nezařadila do OM podle §4/4 - vyplývá to z ustanovení § 25/1/u) zákona.
IP zaznamenána
Stran: [1]