Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Když je zisk z prodeje mensi nez 20000 korun, nepotrebuji živnost. l?  (Přečteno 3448 krát)

marush

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den, mam dotaz ohledne živnosti. Jsem na rodičovské dovolené, za měsíc nastupuji do práce. Chtěla bych si zřídit bazar a prodavat tam po pracovní době a o víkendu, nepředpokládam, že moje příjmy přesáhnou 2000 korun měsíčně, musim si zakládat živnostenský list? Můžou být prostory kde bude uskladněno a nabízeno zboží v nezkolaudovaném domě? Předem děkuji za odpoveď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Budete potřebovat živnostenské oprávnění. Provozovna musí být zkolaudovaná.
IP zaznamenána

JITIPA

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den,
mám založenou vedlejší podnikatelskou živnost od března tohoto roku. Z FÚ mi přišel dopis s uvedeným DIČ pod kterým mám být vedena. Bohužel jsem ale zavalena hlavní pracovní činností a opravdu nezáměrně jsem zapomněla se zaregistrovat... Můžete mi tedy poradit co mám dělat? Kam mám jít, aby mé DIČ bylo platné. Dále by mne zajímalo jestli je nějaká pokuta za pozdní zaregistrování.
Mnohokrát děkuji za radu JITIPA
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Jestliže vám poslali dopis s DIČ (osvědčení o registraci), tak už jste zaregistrovaná. Když jste na živnostenském úřadě vyplňovala jednotný registrační formulář, tak jste se v části B, nazvané daňová registrace, přihlásila k dani z příjmů, možná i k jiným daním. Na osvědčení o registraci by mělo být uvedeno, jakých daní se registrace týká. Nikam tedy nemusíte, DIČ je platné, žádná pokuta nehrozí:-)
IP zaznamenána
Stran: [1]