Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2] 3 4 ... 8

Autor Téma: Silniční daň  (Přečteno 103964 krát)

Petra

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #15 kdy: Leden 07, 2008 »

Dobrý den, ráda bych se zaptala zda je nutné odvést silniční daň za auto které si firma vezme na leasing? Myslím si, že pokud auto ještě nebylo splaceno a tudíš ještě není majetkem firmy tak nemá povinnost daň platit...Nebo to na placení daně nemá vliv a daň se platit musí v každém případě, protože je auto firmou využíváno? Předem děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

František

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #16 kdy: Leden 11, 2008 »

Používám osobní auto k podnikání-účtuji paušál za ujeté kilometry.Auto je ale psané na manželku.Musím auto přepsat na sebe i když auto náleží do společného jmění manželů.
Děkuji.
IP zaznamenána

Kurečka Jan

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #17 kdy: Leden 12, 2008 »

K podnikání používám osobní automobil k němuž platím silniční daň teď jsem pořídil nákladní přívěs 750 kg za osobní automobil a zahrnul jej do majetku ,musím z něj taky platit silniční daň i když jej používám zřídka.
IP zaznamenána

pehr

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #18 kdy: Leden 12, 2008 »

Prosim Vas, pokud mám soukromé auto na leasing, můžu uplatnit náhrady za použití soukromého vozidla pro pracovní účely ve  výši 3,80 Kč za 1 ujetý km,nebo neco jiného? Děkuji
IP zaznamenána

Vašek

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #19 kdy: Leden 13, 2008 »

Auto vlastní, soukromé, nezahrnuté do majetku fi. Placená silnič.daň, vedena kniha jízd, účt.sazba za km + PHM.
PHM po skončení roku zúčtovány průměrem za 1 litr dle MF ale jenom pro mojí informaci, protože k celkovému zdanění FO používám výdaje procentem (50%). Evidenci účetnictví včet.dokladů a jízd vedu z důvodu DPH.
Otázka zní : mohu uplatňovat nárok na odpočet DPH z PHM?
S pozdravem a děkuji Vašek
IP zaznamenána

Honzaa

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #20 kdy: Leden 13, 2008 »

V prosinci 2007 jsem koupil podnikání osobní automobil. Jakou výši odpisů mohu uplatnit do nákladů ještě v 2007?
Jsem OSVČ, plátce DPH, vedu daňovou evidenci.

                                                                                           Děkuji
IP zaznamenána

jazaci

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #21 kdy: Leden 13, 2008 »

Dobrý den, mám auto v majetku firmy, letos dokončím odpisy. Auto chci převést do os. vlastnictví a nadále vést jen evidenci jízd pro podnikání. Mohu dát sil. daň do nákladů? Musím nechat přepsat TP z IČa na fyzickou osobu? Moje bývalá účetní tvrdí, že stačí vnitřní doklad do účetnictví, že nadále bude auto vedeno jako soukromé a cesty budou účtovány podle toho. Co ještě smím dát do nákladů?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Silniční daň
« Odpověď #22 kdy: Leden 14, 2008 »

Zaplacenou silniční daň můžete dát celou do nákladů - výdaj je jednoznačně spojen jen s podnikáním, při soukromém užívání auta byste SD neplatil/a/.
Přepis v TP není nutný, auto je stále psané na fyzickou osobu.
Při vyřazení OA do osobního užívání stačí zápis na kartě majetku. Jako výdaj na podnikání uplatníte pouze silniční daň a náhradu za spotřebované PHM, základní náhradu 3,80 (4,10) Kč/km uplatnit nelze.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Silniční daň
« Odpověď #23 kdy: Leden 14, 2008 »

Citace: Honzaa
V prosinci 2007 jsem koupil podnikání osobní automobil. Jakou výši odpisů mohu uplatnit do nákladů ještě v 2007?
Jsem OSVČ, plátce DPH, vedu daňovou evidenci.

                                                                                           Děkuji
14,2% vstupní ceny při rovnoměrném odpisu, případně koeficient 4 v prvním roce odpisování při zrychleném odpisu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Silniční daň
« Odpověď #24 kdy: Leden 14, 2008 »

Citace: pehr
Prosim Vas, pokud mám soukromé auto na leasing, můžu uplatnit náhrady za použití soukromého vozidla pro pracovní účely ve  výši 3,80 Kč za 1 ujetý km,nebo neco jiného? Děkuji
V průběhu leasingu je možné uplatňovat jen výdaje v prokázané výši, neboť se jedná o vozidlo v nájmu. Po ukončení soukromého leasingu a odkupu vozidla je možné začít uplatňovat náhrady jako u vlastního - základní náhradu 3,80 (4,10) Kč/km a náhradu za spotřebované pohonné hmoty.
IP zaznamenána

Michaela

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #25 kdy: Leden 14, 2008 »

Dobrý den, prosím vás o malinkou radu. V loňském roce jsem si pořídila osobní autmobil který není zahrnutý do podnikání, ale využívám je pro tyto účely. Auto je pořízeno částečně z vlastních prostředků a částečně profinancován formou úvěru ne klasického leasingu. Chci si ověřit zda pro zaevidování do DE mám jen uvést částku která vyjde z knihy jizd a samozřejmě zaplatit silniční daň. Nebo je potřeba uvést ještě něco? Předpokladam že splátky úvěru se nepočítají do výdajů a jiné výdaje spojené s autem nebot není v podnikání. Děkuji za radu a přeji hezký den
IP zaznamenána

Davinka

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #26 kdy: Leden 14, 2008 »

dobrý večer, taky prosím o malou radu. Lze uplatňovat slevu silniční daně u osobního auta, splňuje-li limity EURO 3?
Jsem OSVČ , nemám auto vložené do obchodního majetku,ale používám jej k podnikání. Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Silniční daň
« Odpověď #27 kdy: Leden 14, 2008 »

Pro Michaelu:
Do výdajů jen částku základní náhrady za ujeté km podle knihy jízd a náhradu za spotřebované PHM, dále pak zaplacenou silniční daň.  Jiné výdaje, spojené s provozem vozidla, nelze uplatnit, protože auto není v obchodním majetku. Už jsou jakoby zahrnuté v základní náhradě za ujeté km.
Splátky úvěru se nepočítají do výdajů ani když je auto v podnikání:-)
Nechci být šťoura, ale ještě se pro jistotu podívejte na podmínky úvěru, zda je auto od samého začátku opravdu ve vašem vlastnictví. Může tam být například zajišťovací převod vlastnického práva, nebo ujednání, že auto přejde do vlastnictví až po částečném, případně úplném splacení úvěru.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Silniční daň
« Odpověď #28 kdy: Leden 14, 2008 »

Citace: Davinka
dobrý večer, taky prosím o malou radu. Lze uplatňovat slevu silniční daně u osobního auta, splňuje-li limity EURO 3?
Jsem OSVČ , nemám auto vložené do obchodního majetku,ale používám jej k podnikání. Děkuji
Slevy SD už se vztahují jen na nákladní auta.
IP zaznamenána

Esterka

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #29 kdy: Leden 15, 2008 »

Ráda bych se zeptala.Manžel je OSVČ a půjčuje si auto od bratra, který je také OSVČ a má auto přihlášené k podnikání.Ten uplatňuje PH, daň,pojištění a vše co s tím souvisí a na konci roku odečte osobní spotřebu.Manžel se na provozu auta finančně podílí, ale nedává si nic do nákladů. Je  nějaká možnost ,jak to účtovat ? Samozřejmě výhodně pro oba dva? Děkuji.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 8