Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Rada pro CA  (Přečteno 1885 krát)

andy33

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
Rada pro CA
« kdy: Květen 17, 2010 »

Dobrý den, čím více čtu otázky a odpovědi, tím více se do toho zamotávám, prosím tedy o radu.
1/ jsem cestovní agentura, sídlo mám zde, zprostředkovávám pobyty klientů v Itálii. Je místo plnění cizina, a pak bych se nemusela přihlašovat k DPH? Na zdejším FU nevěděli také, ale registgraci jsme provedli od dubna t.r.
2/ příjmové faktury dostávám z Itálie, fakt. vydané vystavuji pro české klienty. DPH nerozepisuji, píši tam, že je účtováno ve zvláštním režimu.
3/ není mi moc jasný termín v DPH - souhrnné hlášení a zda do toho budu spadat?
4/ mám sice svého účetního, výkaz na DPH budeme podávat k 25.7. tj. za duben, květen, červen, o nějakém souhr. hlášení však nemluví.
5/ asi bych si měla zařídit elektronický podpis? - pokud bude vratka, lze žádat jen elektronicky? Na nic takového mě můj účetní neupozorňuje, spíše pročítám různé § a diskuze, a mám strach abych něco neprošvihla.
Jestli jsem to napsala trošku srozumitelně, odpovězte, prosím, na co si dát pozor, příp. co dělám špatně?
Děkuji moc za radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Rada pro CA
« Odpověď #1 kdy: Červen 17, 2010 »

Souhrnné hlášení se vás netýká. Pokud používáte zvláštní režim, tak nemáte nárok na vrácení DPH z jiných členských států EU. Jestli máte na mysli nadměrný odpočet (v přiznání k DPH vám vyjde, že by vám měl FÚ vracet), tak k tomu nepotřebujete elektronický podpis. Přiznání k DPH můžete poslat v papírové podobě, FÚ vám nadměrný odpočet pošle na účet.
IP zaznamenána
Stran: [1]