Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: zřizovací výdaje + DPH  (Přečteno 2029 krát)

soucin

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
zřizovací výdaje + DPH
« kdy: Duben 28, 2010 »

Dobrý den, jsem OSVČ, plátce DPH - několik měsíců pře začátkem podnikání jsem zakoupil přívěsný vozík za automobil. Mohu ho uplatnit jako zřizovací výdaj a zároveň uplatnit i odpočet DPH? Myslím, že by to mělo jít, pokud bude zařazen do obchodního majetku. S tím souvisí i další otázka, k jakému datu ho mám zaúčtovat, ke dni zahájení podnikání? Děkuji za odpověď a super stránky.
IP zaznamenána

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 570
    • http://www.jakpodnikat.cz
zřizovací výdaje + DPH
« Odpověď #1 kdy: Duben 29, 2010 »

Pokud jste v době nákupu vozíku nebyl plátce DPH (asi nebyl), tak si DPH odečíst nemůžete. Jinak - cenu pořízení do výdajů dát můžete, k datu zahájení podnikání jako zřizovací výdaj. Blíže viz http://www.jakpodnikat.cz/zrizovaci-vydaje.php
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14980
zřizovací výdaje + DPH
« Odpověď #2 kdy: Duben 30, 2010 »

Pokud bude přívěsný vozík ke dni registrace součástí obchodního majetku, tak je možné uplatnit odpočet DPH při změně režimu podle § 74/1 ZDPH (movité věci jsou § 4/2 zbožím).

Můžete zaevidovat ke dni zahájení podnikání.
IP zaznamenána
Stran: [1]