Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Fakturace do zahraničí  (Přečteno 9713 krát)

Toja

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 55
Fakturace do zahraničí
« kdy: Duben 28, 2010 »

Dobrý den, moc prosím o radu s následujícím problémem.
Jsem FO, výdaje procentem, plátce DPH - služby v zahraničí, DE pouze pro účely DPH.
Nevím si rady jakým způsobem mám příjemci služby vyúčtovat (vyfakturovat?) náklady spojené s poskytnutím služby v zahraničí (hotel, doprava, taxi v zahraničí). Pokud vystavím fakturu, zvýši se mi základ daně z příjmu a také základ pro SP a ZP z částky, která v podstatě není příjmem. Lze nějak jinak? Příjemce služby trvá na vystavení \"invoice\".
Pokud je to jediná cesta, mám vystavenou fakturu považovat jako fakturu za službu? To znamená, DPH jako služba v zahraničí, souhrnné hlášení jako služba v zahraničí? Co se potom považuje za datum zdanitelného plnění?
Dále ještě prosím o anglický ekvivalent \"datum zdanitelného plnění\", který musím uvádět na faktuře.
Děkuji za Vaše cenné rady.
IP zaznamenána

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 570
    • http://www.jakpodnikat.cz
Fakturace do zahraničí
« Odpověď #1 kdy: Duben 28, 2010 »

Ano, myslím není jiná cesta než to vyfakturovat jako součást služeb, které jste poskytl.

Datum zdanitelného plnění (= den poskytnutí služby) - Date of Taxable Supply

Souhrnné hlášení také viz http://www.jakpodnikat.cz/souhrnne-hlaseni-dph.php
IP zaznamenána

Toja

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 55
Fakturace do zahraničí
« Odpověď #2 kdy: Duben 28, 2010 »

I když toto plnění (vyúčtování za hotel a taxi v zahraničí) v podstatě není předmětem daně (nejde o dodání zboží, převod nemovitosti, ani poskytnutí služby), budu ho přiznávat po vystavení faktury jako zdanitelný příjem? Včetně DPH?
IP zaznamenána

Toja

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 55
Fakturace do zahraničí
« Odpověď #3 kdy: Květen 03, 2010 »

Dobrý den,
prosím ještě o radu, zda je možné na jedné faktuře vyfakturovat jednu částku v CZK a zároveň druhou částku v EUR, nebo je potřeba vystavit dvě faktury na každou měnu zvlášť? Jedná se o fakturaci výdajů spojených s poskytnutím služby v zahraničí (hotel, doprava), kdy některé platební doklady mám v EUR, jiné zase (při platbě kartou) byly zaplaceny v CZK. Děkuji.
IP zaznamenána

xlenka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Fakturace do zahraničí
« Odpověď #4 kdy: Únor 27, 2012 »

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. V únoru jsem si založila živnost na administrativní práce, kvůli potřebě fakturovat na Slovensko. Já jsem zatím neplátce DPH a budu fakturovat plátci. Můžu použít paragraf 9 zákona o DPH základní pravidlo pro stanovení místa plnění? Takže, povinost přiznat a zaplatit daň by měl příjemce služby, takže já bych fakturovala bez DPH? Jsem v tom to případě povinna státce plátcem DPH? A jak by to vlastně probíhalo? Jsem povinna podat souhrné hlášení? Myslela jsem si, že se nemusm stát plátcem DPH, dozvídám se to až teď, že s tím asi bude trošku problém. Předem moc děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
Fakturace do zahraničí
« Odpověď #5 kdy: Únor 27, 2012 »

Místo plnění se určuje podle § 9/1 ZDPH, přechyluje se na Slovensko. Pokud poskytnete administrativní službu slovenskému plátci, tak se stáváte plátcem DPH v tuzemsku (§ 94/11 ZDPH). Zaregistrujete se na FÚ a budete fakturovat už jako plátce, Daň přizná příjemce služby na Slovensku. Vy podáte spolu s přiznáním k DPH souhrnné hlášení. Více informací k SH najdete zde:
http://www.jakpodnikat.cz/souhrnne-hlaseni-dph.php
IP zaznamenána
Stran: [1]