Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: Tvorba WWW stránek - živnost?  (Přečteno 46158 krát)

Argy

  • Host
Tvorba WWW stránek - živnost?
« Odpověď #15 kdy: Srpen 30, 2008 »

Dobrý den. Jak to je prosím vás z daněma? Když si udělám živnostenský list a budu brát za webdesign peníze, musí se to danit (jestli ano, tak jak)?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Tvorba WWW stránek - živnost?
« Odpověď #16 kdy: Srpen 31, 2008 »

Příjmy ze živnosti podléhají zdanění a jako živnostník také platíte zdravotní a sociální pojištění. Zdanění je individuální, závisí na osobních poměrech poplatníka, více zde:
http://www.jakpodnikat.cz/dan-z-prijmu.php
IP zaznamenána

KarelD

  • Host
Tvorba WWW stránek - živnost?
« Odpověď #17 kdy: Září 03, 2008 »

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně plateb sociálního a zdravotního pojištění v situaci, když bych byl vlastník ŽL a přitom student mladší 26 let. Mám v úmyslu programovat stránky na ŽL, a pokud bych vůbec neplatil socialní ani zdravotní pojištění tak by pro mně bylo výhodné pořídit ŽL. Jinak by mně ještě zajímalo, jaké jiné výhody mají studenti (opět do 26 let)? Děkuji za odpovědi.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Tvorba WWW stránek - živnost?
« Odpověď #18 kdy: Září 04, 2008 »

Příjmy ze živnosti podléhají odvodům zdravotního a sociálního pojištění. Zdravotní pojištění platíte pouze ze skutečných příjmů, neboť je za vás plátcem pojistného i stát, takže nemusíte hradit minimální pojistné. Pro účely sociálního pojištění ještě považován za OSVČ vedlejší - více zde: http://www.jakpodnikat.cz/pojisteni-studenti.php
Jako student do 26 let máte slevu na dani z příjmů - více zde:
http://www.jakpodnikat.cz/podnikani-studenti.php
IP zaznamenána

zdenka8

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Tvorba WWW stránek - živnost?
« Odpověď #19 kdy: Listopad 22, 2010 »

Dobrý den, prosím, o zodpovězení dotazu. Pracuji většinou na dohodu o provední díla-autorská činnost-grafická činnot, nemám živnostenký list. Za rok 2009 jsem použila výdaje 60%, letos se snížily- vrátily na 40%. V jednom z Vašich příspěvků-odpovědí jsem si přečetla, pokud bych si vyřídila ŽL na volnou živnost(č.62) např. nyní v listopadu 2010, je možné uplatnit za celý rok 2010 opět 60% výdaje? Je moje úvaha správná?Děkuji za odpověď.Z
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Tvorba WWW stránek - živnost?
« Odpověď #20 kdy: Listopad 22, 2010 »

K příjmům, kterých jste v roce 2010 dosáhla podle autorského zákona, tedy před získáním živnostenského oprávnění, můžete uplatnit výdaje pouze ve výši 40%.
IP zaznamenána

dna76

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Tvorba WWW stránek - živnost?
« Odpověď #21 kdy: Duben 15, 2011 »

Dobry den.Chci se zeptat, pokud si zalozime www stranky ohledne letoviska v Italii, kde budu podavat informace k letovisku a zaroven zprostredkovavat pro zajemce ubytovani - bude jen prostrednikem mezi agenturou a klientem, zda je potreba mit zivnostensky list, ci odvadet dane apodobne...Dekuji moc Dana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Tvorba WWW stránek - živnost?
« Odpověď #22 kdy: Duben 16, 2011 »

Zprostředkování určitě nebudete dělat zadarmo, ale za provizi, takže budete podnikat. Měla byste si obstarat živnostenské oprávnění (živnost ohlašovací volná, není třeba prokazovat vzdělání či praxi)  a přihlásit se u své zdravotní pojišťovny a na OSSZ jako osoba samostatně výdělečně činná.
IP zaznamenána

olda2

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 20
Re:Tvorba WWW stránek - živnost?
« Odpověď #23 kdy: Listopad 14, 2019 »

Chtěl bych se zeptat na následující věc: Pokud si založím nově živnostenský list pro příležitostnou vedlejší pracovní činnost (jsem zaměstnán), tak kdo kdy se musím zaregistrovat na zdravotním a sociálním pojištění? Uvádí se do 8 dne od zahájení činnosti. Ale považuje se získání ŽL za zahájení činnosti? Nebo je zahájením činnosti myšleno např vystavení první faktury? (když si založím ŽL např. 10 listopadu je to považováno za zahájení činnosti i když např. budu poprvé fakturovat za moje služby např. až v únoru?)
Nebo je to tak že pokud živnost nepozastavím je na mě pohlíženo stále jako na osobu podnikající, to znamená že např. i kdybych po celý rok na vedleší činnost "nic neudělal" takže ani nic nefakturoval, musím podávat daňové přiznání a přehledy na zdravotní pojišťovnu a ČSSZ s "nulovými hodnotami"??
Děkuji za odpověď
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]