Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 ... 6 7 [8]

Autor Téma: OSVČ + mateřská dovolená  (Přečteno 150612 krát)

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
OSVČ + mateřská dovolená
« Odpověď #105 kdy: Březen 19, 2012 »

Ano, PN je nemocenská.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
OSVČ + mateřská dovolená
« Odpověď #106 kdy: Březen 19, 2012 »

Jejda, opravdu jsem to špatně pochopila, omlouvám se, Jana
IP zaznamenána

pavla123

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
OSVČ + mateřská dovolená
« Odpověď #107 kdy: Březen 20, 2012 »

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně obchodu. Jsem druhým rokem na rodičovské dovolené a vyskytla se příležitost prodávat zboží, dovoz Anglie. paní v Anglii mi nabídla spolupráci, s tím, že mi bude dodávat zboží za určitou cenu (její),a já si jej pak tady v ČR prodám podle své ceny. nabízím věci na internetu a pokud lidé chtějí, objednají u mě za mou cenu, já odešlu objednávku cca za 12 000,- + poštu, dopravu a 6% z prodeje do Anglie k Paní, která má své s.r.o. a živí se tím, zboží jí zaplatím a ona mi poté pošle objednané zboží, které já následně předám dál zákazníkům za svou cenu. Chtěla bych vědět, jak uzavřít s Paní smlouvu o provedení práce, či smlouvu. Také bych chtěla vědět, jestli to smím dělat bez živnostenského oprávnění, popř. co vše potřebuji k tomu, abych bez starostí mohla provádět tuto činnost. Děkuji za odpověď, Pavla.
IP zaznamenána

Avorellok

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
OSVČ + mateřská dovolená
« Odpověď #108 kdy: Březen 27, 2012 »

Dobrý den, mám ŽL jako hlavní činnost a v červnu mám jít na mateřskou dovolenou. A ted nevím jestli se mi vyplatí živnost pozastavit nebo živnost převézt na vedlejší činnost. A jak je to splacením sociálního, zdravotního a nemocenského pojištění. Známí mi říkají,že to mám řešit až po 28 týdnech co budu brát PPM.
Předem děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
OSVČ + mateřská dovolená
« Odpověď #109 kdy: Březen 28, 2012 »

Pokud budete pobírat PPM z nemocenského pojištění OSVČ, tak nesmíte OSOBNĚ vykonávat činnost. Jestliže nemáte zaměstnance, spolupracující osobu nebo odpovědného zástupce, tak budete muset přerušit podnikání. Až budete pobírat rodičovský příspěvek, tak budete považována za OSVČ vedlejší.
IP zaznamenána

Avorellok

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
OSVČ + mateřská dovolená
« Odpověď #110 kdy: Březen 29, 2012 »

Takže živnost pozastavovat nemusím,jestli to dobře chápu. Až budu tedy pobírat rodičovský příspěvek,tak se svoji živnosti (kadeřnice) mohu přivydělávat? Jak je to tedy během rodič.příspěvku s placením sociálního,zdravotního a nemocenského pojištění? Budu si to muset platit sama nebo to platí stát? Děkuji
IP zaznamenána

lea

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
OSVČ + mateřská dovolená
« Odpověď #111 kdy: Květen 13, 2012 »

Dobrý den,
pobírám RP a chtěla bych otevřít kurz angličtiny pro nejmenší. Je nutné zajistit si živnostenský list a činnost provozovat jako OSVČ nebo je jiná možnost? Pokud budu OSVČ, musím odvádět daň z příjmu? Případně jaké další náklady jsou s tím spojené (sociální, zdravotní pojištění aj.)?
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 6 7 [8]