Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Fyzicky nezahájené podnikání  (Přečteno 2015 krát)

Linda

  • Host
Fyzicky nezahájené podnikání
« kdy: Duben 05, 2008 »

Dobrý den. Děkuji za odpověd na tento dotaz.
V minulém roce jsem si v průběhu doby, kdy jsem byla na úřadě práce, vyřídila živnostenský list.  Z neznalosti věci jsem v dokladech na živnostenském úřadě uvedla i údaj o zahájení podnikání, přestože jsem ho nezahájila. To bylo rozesláno na příslušné úřady a já raději začala platit zdravotní a sociální pojištění, abych neměla problémy. K faktickému podnikání zatím nedošlo, nenašla jsem vhodné prostory k podnikání. Bohužel jsem přestala být tehdy registrovaná i na úřadě práce. Vím, že jsem udělala chybu, což mě stálo pro mě hodně peněz. Nic jsem nevydělala, nepodnikala, jen platila zdravotní a soc. pojištění.  Teď již mám podnikání pozastavené a jsem zaměstnaná.
Zajímalo by mě, zda jde tyto 2,5 měsíce v minulém roce nějak papírově uvést do správného stavu, což je  vystavení živnostenského listu bez zahájení podnikání. A samozřejmě otázka peněz.  No, odevzdala jsem na úřady přiznání i přehledy.  Výdaje pojištění, příjmy 0.
Děkuji
Linda
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14913
Fyzicky nezahájené podnikání
« Odpověď #1 kdy: Duben 07, 2008 »

Bohužel, zpětně to nelze změnit. Obě pojišťovny berou na vědomí pouze formální stav, nikoliv skutečný. Bylo jim oznámeno zahájení podnikání, proto jste byla povinna zaplatit pojistné a je jim jedno, zda jste skutečně podnikala, či nikoliv.
IP zaznamenána
Stran: [1]