Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: dobírka z EU  (Přečteno 2391 krát)

Evka5

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
dobírka z EU
« kdy: Duben 21, 2010 »

Dodavatel ze Slovenska nám zaslal odborné knihy na dobírku. Na faktuře je uvedeno DPH - 10% literatura, 20% poštovné. Uvádí se DPH do přiznání na ř.40 a 41? Děkuji.
IP zaznamenána

renata6361

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
dobírka z EU
« Odpověď #1 kdy: Červenec 14, 2010 »

Dobrý den, prosím o zodpovězení dotazu : jsme plátci DPH, zasíláme zboží formou dobírky do EU (Slovensko) neplátcům DPH. Registrační povinnost v SK budeme mít při překročení ročního limitu 35000 EUR (nebo ten limit není časově omezen?)? V případě, že jsme tento limit ještě nepřekročili, jsme povinni podávat souhrnné hlášení o vývozu zboží?  DPH z těchto dodávek odvádíme v tuzemsku a daň na výstupu vykazujeme
v ř. 1 v přiznání k DPH. Je nutno tyto dodávky neplátcům do EU vykazovat v základu daně ještě v jiných kolonkách přiznání k DPH? Prosím poraďte. Děkuji Renata
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14981
dobírka z EU
« Odpověď #2 kdy: Červenec 14, 2010 »

Při zasílání zboží je místo plnění v tuzemsku, vykazujete jen na ř. 1, nebo 2 (jako kdybyste zboží prodali v tuzemsku). Není důvod k podání souhrnného hlášení, nejedná se o dodání zboží do JČS osobě registrované k dani, o přemístění obch. majetku, o třístranný obchod, ani o poskytnutí služby (vizte § 102 ZDPH).

Limit 35 000 EUR platí pro kalendářní rok, Upravuje § 14 slovenského zákona o DPH:
(1) Miestom dodania tovaru pri zásielkovom predaji, ak je tovar dodaný z iného členského štátu do tuzemska, je tuzemsko s výnimkou, ak hodnota tovaru bez dane dodaného do tuzemska nedosiahne v kalendárnom roku 35 000 eur. Ak dodávateľ dodaním tovaru nedosiahne v kalendárnom roku hodnotu 35 000 eur, môže si za miesto dodania tovaru zvoliť tuzemsko, ktoré bude miestom dodania tovaru najmenej dva nasledujúce, po sebe idúce kalendárne roky.
IP zaznamenána

renata6361

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
dobírka z EU
« Odpověď #3 kdy: Červenec 14, 2010 »

Mockrát děkuji za rychlou a dostačující odpověď.
IP zaznamenána
Stran: [1]