Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Kdy nejdříve lze zrušit registraci k DPH  (Přečteno 3464 krát)

mat123

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

K 31.3.2010 jsem přerušil OSVČ, od května patrně nastoupím na HPP. K DPH jsem registrován od 1.4.2006, obraty vysoce přesahují každoročně limitních 1 m (maloobchod).

Musím pro žádost o zrušení registrace k DPH čekat celých 12 měsíců až budu moci prokázat, že obrat je nižší než 1 m (bylo by to asi až v únoru 2011)? Nebo je možné registraci k DPH zrušit dříve s tím, že není-li podnikání, nejsou zákonitě ani obraty? V paragrafu 106 jsem žádnou výjimku, kterou bych mohl použít, nenašel, jde to nějak?

Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Kdy nejdříve lze zrušit registraci k DPH
« Odpověď #1 kdy: Duben 19, 2010 »

Při přerušeném podnikání budete muset počkat celých 12 měsíců. Dříve je možné zrušit registraci v případě, že byste definitivně ukončil samostatnou ekonomickou činnost.
IP zaznamenána

Omega

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Kdy nejdříve lze zrušit registraci k DPH
« Odpověď #2 kdy: Květen 06, 2010 »

Dobrý den, jsem plátce DPH od 6.5.2009. Jelikož jsem nepřekročila obrat 1 mil. Kč, chci požádat o zrušení registrace k DPH. Jsem čtvrtletní plátce. Prosím o radu, ke kterému datu mohu v tomto případě zrušit registraci. Je nutno dodržet čtvrtletí či nikoli? A kdy a za jaké období podat poslední přiznání k DPH?
Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 579
    • http://www.jakpodnikat.cz
Kdy nejdříve lze zrušit registraci k DPH
« Odpověď #3 kdy: Květen 07, 2010 »

Pokud jste se zaregistroval dobrovolně a nepřekročila jste zatím milion Kč, můžete registraci zrušit. Musíte však \"dojet\" čtvrtletí a podat za něj přiznání.
Také viz http://www.jakpodnikat.cz/obrat-registrace-platce-dph.php
IP zaznamenána
Stran: [1]