Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Výplata na \"ruku\"  (Přečteno 2550 krát)

lenka09

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Výplata na \"ruku\"
« kdy: Leden 20, 2010 »

Dobrý den, zaměstanavatel mi část mzdy posílá na účet a zbytek doplácí hotově. Částka zasílaná na účet je oficiální - je na výplatní pásce. Chtěla bych posílat celou mzdu na účet kvůli zařízení hypotéky, ale zaměstnavateli se do toho nechce. Vím ,že je to pro obě strany v tuto chvíli výhodně, leč nezákonné. Existuje nějaký způsob, jak tuto situaci řešit? Jiný druh smlouvy atd. ?
Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Pavell

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 230
Výplata na \"ruku\"
« Odpověď #1 kdy: Leden 26, 2010 »

Správné řešení je, postupovat podle zákonů. Ale chápu, že při vzorech, které dávají osoby působících na nejvyšších postech ve státě, je to spíš utopie. :-))

Hezký den!
IP zaznamenána

Ivanna

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 87
Výplata na \"ruku\"
« Odpověď #2 kdy: Březen 18, 2010 »

Dobrý den,
můžete mi, prosím, někdo sdělit svůj názor k výplatě mzdy? V programu, který používám, jsou výstupy, dle kterých mi mají zaměstnanci podepsat výplatní pásku nebo nějaký doklad pouze, když jim vyplácím peníze v hotovosti. Takže zaměstnanci, kterému vyplácím přes BÚ, výplatní pásku nedávám podepisovat. Domnívám se, že i zde by podpis měl být, protože tím zaměstnanec stvrzuje, že obdržel výplatní pásku. Poradí mi, prosím, někdo, kde bych se na toto téma dozvěděla více - tedy zda by měl či neměl být podpis na výplatní pásce u zaměstnance, který obdrží platbu přes BÚ. K dokreslení uvádím, že jednu výplatní pásku dávám zaměstnanci a druhou zakládám do účetnictví. Děkuji za názor. Ivana
IP zaznamenána
Stran: [1]