Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1] 2

Autor Téma: rozjezd podnikání  (Přečteno 12557 krát)

Michaela

  • Host
rozjezd podnikání
« kdy: Duben 03, 2008 »

kdo poradí? mám možnost převzít dobře zaběhlé solarium.Co vše obnáší registr na živnostenském úřadě kromě účetnictví?
IP zaznamenána

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 578
    • http://www.jakpodnikat.cz
rozjezd podnikání
« Odpověď #1 kdy: Červen 11, 2008 »

IP zaznamenána

Ivanna

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 87
rozjezd podnikání
« Odpověď #2 kdy: Srpen 10, 2009 »

Dva bratři po ukončení vysoké školy začali pracovat u jedné společnosti (klasický pracovní poměr) a kromě toho spolu tvoří počítačové hry, které zkoušejí prodávat pře zahraniční servery (nejvíce do Ameriky). Protože se jim začíná dařit, rozhodli se, že budou podnikat při zaměstnání a později třeba budou jenom v tomto podnikat. Protože vlatníci zahraničních distribučních serverů jim vyplácejí příjem z těchto her na 1 účet, musí si tento příjem rozdělit (50% na každého). Uvažovali zpočátku, že by si nezřizovali živnost, ale že by tyto příjmy danili podle autorského zákona, což je nevýhodné, protože si nemohou uplatnit paušální výdaje. Domnívám se, že v jejich případě by bylo výhodné si zaregistrovat živnost a založit sdružení fyzických osob a přijaté příjmy dělit napůl a k tomu si každý uplatní paušál, který je snad v tomto roce zvýšen z 50 na 60%. Myslíte, že by se našla ještě jednodušší varianta? Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
rozjezd podnikání
« Odpověď #3 kdy: Srpen 16, 2009 »

Prezident podepsal novelu zákona o daních z příjmů, podle které bude možné uplatnit k příjmům podle autorského zákona výdajový paušál ve výši 60% příjmů. Mohou mít nějakou smlouvu o spolupráci, podle které si příjmy rozdělí napůl a každý z nich si uplatní paušální výdaj. Vyšší výdajové paušály bude možné uplatnit už za zdaňovací období roku 2009.
IP zaznamenána

Ivanna

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 87
rozjezd podnikání
« Odpověď #4 kdy: Srpen 18, 2009 »

Paní Zdeno, moc Vám děkuji za odpověď. Ještě si dovolím k této záležitosti související otázku. Bratři si uzavřeli nějakou smlouvu s majitelem serveru z USA s tím, že oni si nechají 40% z prodeje a 30% (nebo naopak) jim ještě strhnou na daň, která se bude odvádět v USA, takže jim zbude 30%. Tento prodejce jim navrhl, že jestliže se vypsáním nějakých dokumentů přihlásí v USA k dani (snad k dani z příjmů?) - získají tzv. EIN (Employer Identification Number), pak nebudou odvádět daň v USA, ale zdaní si to jen v ČR. Jestliže toto nepodepíší, zřejmě nedostanou ani žádný doklad o odvedené dani. Poradila byste mi, prosím,
1) co to vůbec je ten EIN a co z tohoto podpisu plyne? Není to třeba náhodou obdoba zápisu do obchodního rejstříku?
2) jakým způsobem by se příjem zdaňoval? Postupovalo by se podle smlouvy o mezinárodním zdanění nebo kdyby si tyto příjmy přiznali jako příjmy podle autorského zákona (jestliže je tedy už možné uplatnit u tohoto typu paušální výdaj), tak by si to uvedli jako příjmy podle §7 a vůbec by se nebralo v úvahu, že jsou to příjmy ze zahraničí?
Děkuji Vám předem.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
rozjezd podnikání
« Odpověď #5 kdy: Srpen 20, 2009 »

Bohužel, nevím.
IP zaznamenána

Filip1

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
rozjezd podnikání
« Odpověď #6 kdy: Srpen 22, 2009 »

Dobrý večer
chtěla jsem se zeptat,když jsem na Úp,po MD a chci začít podnikat....Budu i nadále dostávat rod.přídavky na děti,pokud jsem samoživitelka?Nebo mi budou odejmuty.je možnost zřízení nějaké půjčky do začátku podnikání?
Děkuji za info.F
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
rozjezd podnikání
« Odpověď #7 kdy: Srpen 23, 2009 »

Myslím, že úřad práce poskytuje půjčky začínajícím podnikatelům, ale přesné podmínky neznám. Nejjistější bude vykonat cestu na úřad práce, kde jste vedená, a říci, jaké máte plány, a oni Vám objasní pravidla a podmínky půjčky.
Rodinné přídavky se odvíjí od výše příjmů, takže bude záležet na vašich výdělcích. To že začnete podnikat ještě neznamená, že hned o přídavky přijdete. J.
IP zaznamenána

svacl

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
rozjezd podnikání
« Odpověď #8 kdy: Srpen 25, 2009 »

Dobrý den.
Chtěla jsem se informovat ohledně dotací na podnikání. Když bych si chtěla zřídit obchod, mohu žádat o dotace ?Děkuji
IP zaznamenána

Jára

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
rozjezd podnikání
« Odpověď #9 kdy: Říjen 20, 2009 »

Dobrý den,
synovec v letošním roce 2009 začal podnikat jako OSVČ na ŽL. Údajně mu na živnostenském úřadě řekli, že první dva roky nebude muset platit daň z příjmu, i když bude mít zisk. Je to pravda? Nějak se mi to nezdá.
Děkuji za odpověď. Jára
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
rozjezd podnikání
« Odpověď #10 kdy: Říjen 20, 2009 »

Toto je obecně rozšířený blud z dob, kdy živnostníci odváděli daň z minimálního základu daně. Žádné osvobození od daně z příjmů v prvních dvou letech podnikání neexistovalo a neexistuje.
IP zaznamenána

blanka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
rozjezd podnikání
« Odpověď #11 kdy: Listopad 02, 2009 »

Dobrý den,
napsal by mi zde prosím někdo, jestli existuje nějaký příspěvek pro prvopodnikatele?Např. příspěvek na vybavení kanceláře, koupi Pc apod.?
Moc děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
rozjezd podnikání
« Odpověď #12 kdy: Listopad 06, 2009 »

O žádném příspěvku pro prvopodnikatele nevím. Zkuste se informovat na krajském úřadě, zda nemá nějaký dotační program pro podporu podnikání (ale pochybuji).
IP zaznamenána

Michal16

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
rozjezd podnikání
« Odpověď #13 kdy: Listopad 10, 2009 »

Dobrý den. Založil jsem si s.r.o. ale nevyplácím si žádnou odměnu. Dokonce jsem ještě registrován na úřadu práce. Chtěl bych se zeptat. Když se odhlásím z úřadu, počítám, že budu muset za sebe každý měsíc platit zdrav.poj. Mohu tedy být jednatelem(zároveň jediným společníkem) s.r.o. a být přitom nezaměstnaný nebo musím být osvč?
Předem děkuji za reakci
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
rozjezd podnikání
« Odpověď #14 kdy: Listopad 16, 2009 »

Můžete být jednatelem bez odměny, pak si ale budete muset sám platit ZP jako osoba bez zdanitelných příjmů. Pokud byste si vyplácel jednatelskou odměnu, pak by zdravotní pojištění odváděla společnost. Není důvod k tomu, abyste se stal OSVČ (= osobou samostatně výdělečně činnou).
IP zaznamenána
Stran: [1] 2