Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Faktura  (Přečteno 5154 krát)

RR

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 38
Faktura
« kdy: Březen 31, 2010 »

Měl bych dotaz ,když si někdo připlatí reklamu a já mu budu účtovat 1 rok , jak mám toto zapsat do faktury  ?

Stačí položka reklama na internetu 1rok , množství 1ks ?
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Faktura
« Odpověď #1 kdy: Březen 31, 2010 »

Uvedla bych přesně období, od do...a znění reklamy, pro jistotu.  Jana
IP zaznamenána

RR

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 38
Faktura
« Odpověď #2 kdy: Duben 01, 2010 »

Já používám pro tvorbu faktur program Fakturky 4.8.9  . Faktura obsahuje i u položky množství a MJ , do množství vyplnil jsem 1.00 a do MJ ks , program neumožňuje odstranění položky MJ a množství . Je tedy správné vyplňený, položky MJ (ks) ?
IP zaznamenána

RR

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 38
Faktura
« Odpověď #3 kdy: Duben 14, 2010 »

Zákazník (firma) která si u mě dojedná nebo objedná službu za konfiguraci serveru. Udá mi v adrese i ičo a dič , název firmy s.r.o.  . Jako neplátce DPH mu vyplním fakturu 14 dní splatnou s adresou , názvu firmy a uvedu ičo,dič .
Je faktura při uvedení ičo a dič správně vyplněná . Nebo vyplním jen název firmy a adresu?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Faktura
« Odpověď #4 kdy: Duben 14, 2010 »

Citace: RR
Já používám pro tvorbu faktur program Fakturky 4.8.9  . Faktura obsahuje i u položky množství a MJ , do množství vyplnil jsem 1.00 a do MJ ks , program neumožňuje odstranění položky MJ a množství . Je tedy správné vyplňený, položky MJ (ks) ?
Ano.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Faktura
« Odpověď #5 kdy: Duben 14, 2010 »

Citace: RR
Zákazník (firma) která si u mě dojedná nebo objedná službu za konfiguraci serveru. Udá mi v adrese i ičo a dič , název firmy s.r.o.  . Jako neplátce DPH mu vyplním fakturu 14 dní splatnou s adresou , názvu firmy a uvedu ičo,dič .
Je faktura při uvedení ičo a dič správně vyplněná . Nebo vyplním jen název firmy a adresu?
Vyplňte všechny údaje, které vám odběratel o sobě poskytl.
Bude dobré, když na fakturách nebudete uvádět své DIČ a zdůrazníte, že nejste plátcem DPH.
IP zaznamenána

RR

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 38
Faktura
« Odpověď #6 kdy: Duben 17, 2010 »

Mohu vědět ,když si u mě firma třeba přes e-mail dojedná službu , a já vystavím fakturu s platností 14 dní je vše v pořádku . Nebo mám povinnost vystavit první fakturu zálohovou .
Jsem neplátce DPH .

Ještě dodám, že až Firma zaplatí , tak teprve pak poskytnu službu .
IP zaznamenána

nosalova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Faktura
« Odpověď #7 kdy: Květen 02, 2010 »

Dobrý den, četla jsem někde, že když nám někdo fakturuje platbu nemusíme mít tuto fakturu podepsanou a orazítkovanou. Takto musí být evidované jen  námi vydané faktury.
Je to pravda? Nebo musí být opatřené razítkem a podpisem všechny? Jak postupovat, když ten komu jsme posílali peníze není živnostník. ( Jedná se o fakturaci záloh za ubytování) Jakým způsobem to dokladovat. Moc vám děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Faktura
« Odpověď #8 kdy: Květen 02, 2010 »

Razítko, ani podpis dodavatele nejsou povinnými náležitostmi došlých faktur. Mají snad faktury, které dostáváte od mobilních operátorů a dodavatelů energií razítka a podpisy? Pokud vedete účetnictví, tak si na přijatých fakturách doplníte podpisy (podpisový záznam) osoby odpovědné za účetní případ a osoby odpovědné za zaúčtování.

Vydané faktury nemusíte razítkovat, ani podpisovat.

Zřejmě máte s příjemcem peněz uzavřenou nějakou smlouvu, tak se na ni odvolejte.
IP zaznamenána

Rous

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Faktura
« Odpověď #9 kdy: Květen 27, 2010 »

Dobrý den paní Zdeno, prosím o radu.Daňový doklad na plyn. DUSZ je 12.3.2010, faktura je za období 9.10.2009-10.3.2010. 14.12.2009 jsem zaplatila zálohu 3.000,-, nebyla jsem ještě plátce DPH, únor-duben 2010 jsem zaplatila zálohu 3x1.500,- - DPH jsem si neodečítala.
Faktura mi přišla na 23.756,18 + 1.500,- za březen 2010 tj. 25.256,18. Tuto částku jsem uhradila 27.4.2010. Jakou hodnotu DPH si můžu odečíst a musím podat dodatečné daňové přiznání? Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána
Stran: [1]