Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: leasing -  (Přečteno 4408 krát)

Louvarová Eva

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 27
leasing -
« kdy: Březen 30, 2010 »

Dobrý večer, prosím SOS - už si nejsem jistá ničím. Mám splátkový kalendář na auto - DPH se neuplatňuje.
Splátka ceny 898999,80+ finanční služba 351291,80+pojištění 235870,80+zaplacená záloha 269700=1486162,20: 60 měsíci =24769,37 , což je měsíční daňově uznatelná položka. Je to správně? Děkuji moc, čeká mě noční, nezodpovědný známý...... Eva
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
leasing -
« Odpověď #1 kdy: Březen 31, 2010 »

Asi už je pozdě, ale ano. Záloha zřejmě byla na odkupní cenu.

Nejjednodušší postup: při zahájení leasingu si rozpočítat daňově uznatelné části nájemného _ sečíst akontaci a všechny splátky (odkupní cenu nechat bokem) a vydělit 60, tím zjistíte podíl nájemného na 1 měsíc (průměrnou splátku).
Všechny splátky nájemného běžné i mimořádné evidovat v průběhu roku nedaňově.  K 31.12. daňově uplatnit poměrnou část nájemného: počet měsíců trvání leasingu v příslušném roce * průměrná splátka.
IP zaznamenána

Louvarová Eva I.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 40
leasing -
« Odpověď #2 kdy: Duben 01, 2010 »

Děkuji, jsem moc ráda, že se mám s kým poradit. Eva
IP zaznamenána

Lenka166

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 46
leasing -
« Odpověď #3 kdy: Březen 29, 2014 »

Dobrý večer paní Zdeno,
prosím Vás mám leasing na vyvážecí soupravu (těžba dříví).V leas.sml. je uvedeno, že je doba pronájmu 54 měsíců, počet splátek 48. Podle mě je ale tato souprava ve 2.odpis sk. (SKP 29.32)  a mělo by být 60 spl. Co teď s tím?????
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
leasing -
« Odpověď #4 kdy: Březen 29, 2014 »

Dobrý večer, paní Lenko, nic s tím nedělejte! Doba pronájmu odpovídá ustanovení § 24/4/a) ZDP.

Upozorňuji, že počet splátek nehraje roli. Do daňových výdajů dáváte pouze poměrnou část nájemného, která připadá na zdaňovací období, a to bez ohledu na skutečné úhrady.
IP zaznamenána

zohaa3492

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
leasing -
« Odpověď #5 kdy: Listopad 08, 2014 »

Dobrý večer, paní Lenko. Materiál bych dala rovnou do výdajů.
IP zaznamenána
Stran: [1]