Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Bude mé podnikání hlavní nebo vedlejší činností?  (Přečteno 982 krát)

yvonne07

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat za jakých podmínek by bylo mé podnikání vedlejší činností? Nové změny v zákoně mě trochu matou,takže: pracuji, ale práci nevykonávám normálně na smlouvu nýbrž na dohodu o pracovní činnosti. Měsíčně si takto přijdu asi na 5000,- čistého. Loni jsem maturovala, do listopadu vedena na ÚP, listopad prosinec práce na HPP, ale propustili mě začátkem ledna. Od té doby jsem byla zase na ÚP. Od začátku března mám zmiňovanou práci na dohodu o pracovní činnosti.
Bude mé podnikání při tomto druhu práce vedlejší? A jak to potom bude se zálohama? Mockrát děkuji
IP zaznamenána

LenkaS

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 23
Bude mé podnikání hlavní nebo vedlejší činností?
« Odpověď #1 kdy: Březen 30, 2010 »

Dobrý den,  pro splnění podmínek vedlejší samostatné výdělečné činnosti stačí skutečnost, že zaměstnavatel za vás platí nemocenské pojištění, což v případě dohody o pracovní činnosti tak je.  Pokud se v roce 2010 zaregistrujete jako OSVČ, bude vedena jako vedlejší a zálohy u OSSZ nebudete  platit. Příští rok se uvidí, podle vašeho daňového základu, až podáte přehled o příjmech a výdajích za rok 2010. V případě, že váš průměrný měsíční daňový základ přesáhne hranici 4742,- Kč, budete muset odvést OSSZ doplatek a platit zálohy na důchodové pojištění z této vedlejší činnosti.
IP zaznamenána
Stran: [1]