Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: zapomenutá faktura vydaná  (Přečteno 2852 krát)

wendí

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
zapomenutá faktura vydaná
« kdy: Březen 25, 2010 »

Dobrý den,
 prosila bych o radu, dneska jsem zjistila že jsem nepřiznala za 4Q roku 2009 vydanou fakturu, která má DUZP 12.10.2009. Musím podat opravné daňové přiznání a zaplatit nějaké penále z prodlení (faktura je za 3500 vč daně), nebo nemůžu jí dát do přiznání za 1Q tohoto roku? A jak to bude s přiznáním k dani z příjmů FO.
Děkuji moc za radu
IP zaznamenána

Jarmila234

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 229
zapomenutá faktura vydaná
« Odpověď #1 kdy: Březen 25, 2010 »

U přijatých faktur můžete uplatnit odpočet 3 roky zpětně, u vydaných faktur toto nelze .Podáte dodatečné přiznání DPH za 4Q,je to malá částka,tak penále by nemělo být nějak závažné.Pokud vedete DE,tak záleží na tom,kdy vám byla faktura uhrazena,pokud až v roce 2010,tak se v přiznání daně z příjmu nic nezmění.
IP zaznamenána

wendí

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
zapomenutá faktura vydaná
« Odpověď #2 kdy: Březen 26, 2010 »

Dobrý den,
děkuji Vám za radu. Takže jestli tomu rozumím dobře, tak podám dodatečné přiznání DPH a tam vyplním pouze čásku z té faktury, že? A prosím
Vás od kdy do kdy a jakou částku penále mám vypočítat? A až budu platit to zapomenuté dph tak k tomu připočtu to penále? (budu to platit složenkou).
Ještě jednou díky :)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
zapomenutá faktura vydaná
« Odpověď #3 kdy: Březen 26, 2010 »

Do dodatečného přiznání k DPH vyplňujete jen rozdíly oproti původnímu přiznání, tedy jen částku z té jedné faktury, na kterou jste zapomněli.
Úrok z prodlení nepočítejte, FÚ ho vypočítá a vyměří sám.
IP zaznamenána

wendí

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
zapomenutá faktura vydaná
« Odpověď #4 kdy: Březen 26, 2010 »

Moc děkuji.
IP zaznamenána
Stran: [1]