Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: RD + práce na dohodu  (Přečteno 1443 krát)

PaSo

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
RD + práce na dohodu
« kdy: Březen 25, 2010 »

Dobrý den, jsem do prosince 2010 na rodičovské dovolené, zvažuji nabídku práce, pro kterou je možné zřídit si živnostenský list. To ale zatím nechci, dokud nezkusím, zda se v pro mě nové profesi osvědčím. Zvažuji uzavření dohody o provedení práce, vím, že je limitována 150 odpr. hod. za kalendářní rok. Co mi není jasné - jak je to s úhradou zdravotního a sociálního pojištění ? Kdo je hradí - jsem dosud na RD, tedy stát, já či zaměstnavatel, s kterým dohodu uzavřu? Až mi skončí RD, kdo bude tato pojištění hradit? A kdo odvádí daně při DPP? Děkuji za odpovědi.
IP zaznamenána

Jana Bl

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
RD + práce na dohodu
« Odpověď #1 kdy: Červen 17, 2010 »

Z dohody o provedení práce se zdravotní a sociální pojištění neplatí. Pokud budete na RD plátcem zdravotního pojištění je stát. Sociální pojištění
se v tomto případě nehradí. Daně při DPP odvádí ten, kdo s Vámi dohodu uzavřel, tedy zaměstnavatel.Pokud nastoupíte po RD do zaměstnání,
hradí pojištění zaměstnavatel, pokud se budete dál starat o dítě, poraďte se na zdravotní pojišťovně, protože za určitých podmínek může stát  hradit ZP při péči o dítě do 7 let , nebo při péči o dvě děti do 15 let.
IP zaznamenána
Stran: [1]