Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: doplatek silniční daně  (Přečteno 1285 krát)

luboš

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
doplatek silniční daně
« kdy: Březen 25, 2010 »

Dobrý den.

V loňském roce jsem byl leden až červenec OSVČ vedlejší činnost, poté až dosud bez prac.poměru a přerušená živnost
K silniční dani jsem přihlášen, zálohy však neplatím neboť nemám auto v majetku a jezdím málo, takže by se mi to nevyplatilo do r.2009. To, že lze použít paušální částku 5000,-  resp. 4000,- jsem zjistil až nyní a je jisté že by tato položka snížila výrazně můj daňový základ. Lze doplatit silniční daň za první pololetí 2009 až nyní , navíc když auto, které jsem používal je od  29.6.2009 vyřazeno z evidence vozidel?
Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Jarmila234

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 229
doplatek silniční daně
« Odpověď #1 kdy: Březen 26, 2010 »

Silniční daň můžete doplatit,ale i v tomto případě musíte podat nové (dodatečné)daňové přiznání k silniční dani za rok 2009 a paušální výdaje na PHM si můžete uplatnit podle mého názoru za 5 měsíců,za červen můžete uplatnit náhradu 3,90 a spotřebu PHM,neboť během tohoto měsíce bylo auto vyřazeno z evidence vozidel.
Ještě poznámka,silniční daň by se měla platit v měsících,kdy používáte auto k podnikání,nezáleží na tom,že není v majetku nebo že jezdíte málo.I když pokud nemáte uplatněn žádný výdaj na toto auto,tak vám to těžko někdo dokáže,že jste auto používal k podnikání.
IP zaznamenána
Stran: [1]