Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dotaz k danovemu priznani  (Přečteno 1345 krát)

Aaaron

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Dotaz k danovemu priznani
« kdy: Březen 23, 2010 »

Muze mi prosim nekdo poradit? Neni mi jasne, zda mam do danoveho priznani uvest, kolik jsem si sam zaplatil za socialni a zdravotni pojisteni, nebo se to tam neuvadi? Nejsem nikde zamestnan. Podnikam na zivnostensky list. Pojisteni si platim sam.

1) Pokud to dobre chapu, tak v mem pripade uvedu sve prijmy pouze do prilohy 1. Tam si muzu 50% prijmu dat do vydaju? A z toho se vypocita zaklad dane.
2) A jakozto zivnostnik si nemusim si vsimat kolonek 31 \"Úhrn příjmů od všech zaměstnavatelů\" a 32 \"Úhrn povinného pojistného podle § 6 odst. 13 zákona\".
3) Castka, kterou jsem sam zaplatil na zdravotni a socialni pojisteni se nikam neuvadi?
4) Je nutne shanet nejake doklady o prijmech? Mam faktury, ale klienti plati casto s nekolikamesicnim zpozdenim po datu splatnosti, takze nevim, zda by sly pouzit jako doklady.

Diky za jakekoli rady!!!
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Dotaz k danovemu priznani
« Odpověď #1 kdy: Březen 23, 2010 »

Částky, které jste zaplatil na SP a na ZP se do daňového přiznání neuvádějí.
Do přílohy č. 1 uvedete příjmy. Procento výdajů závisí na druhu živnosti, uplatníte buď 80% u živnosti řemeslné, nebo 60% u ostatních živností. Paušál 50% platil v roce 2008, od roku 2009 je zvýšený na 60%.
Kolonek 31- 36 si nevšímejte.
IP zaznamenána

Aaaron

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Dotaz k danovemu priznani
« Odpověď #2 kdy: Březen 23, 2010 »

Dekuji za odpoved. Jeste posledni dotaz:
Je nutne shanet nejake doklady o prijmech? Vedu samozrejme faktury, ale klienti plati casto s nekolikamesicnim zpozdenim po datu splatnosti, takze nevim, zda by sly pouzit jako doklady.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Dotaz k danovemu priznani
« Odpověď #3 kdy: Březen 23, 2010 »

Na vystavené faktury si poznamenejte, kdy vám je klienti zaplatili. Do příjmů za rok 2009 budete uvádět jen ty zaplacené.
IP zaznamenána

Aaaron

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Dotaz k danovemu priznani
« Odpověď #4 kdy: Březen 23, 2010 »

Dekuji. A ty faktury mam tedy prilozit k tomu priznani, nebo neni nutne prikladat zadne doklady o prijmech?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Dotaz k danovemu priznani
« Odpověď #5 kdy: Březen 23, 2010 »

Žádné doklady o příjmech se nepřikládají. Faktury si schovejte pro případ kontroly, ale u paušalisty je pravděpodobnost kontroly z FÚ téměř nulová.
Podívejte se na zadní stranu daňového přiznání, jsou tam vyjmenované různé přílohy. Jestli si budete například odečítat penzijní připojištění, životní pojištění, nebo dar, tak přiložte příslušná potvrzení.
IP zaznamenána
Stran: [1]