Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přechod ze skutečných nákladů na paušál  (Přečteno 1774 krát)

Pezzli

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3

Dobré odpoledne všem,

měl bych dotaz týkající se dodatečného daňového přiznání, které chci podat vzheldem k tomu, že přecházím ze skutečných nákladů na paušál 60%. Jsem OSVČ, vedl jsem DE. Mám pouze pohledávky v tabulce D.

Mám vzít daňové přiznání z roku 2008 a přidat do něj pohledávky (platby uskutečněné v roce 2009) a odevzdat ho jako dodatečné, respektive pouze navýším příjmy v řádku 101 o ony poledávky; nebo jak jsem se někde dočetl, mám vzít řádek 105 a do něj napsat ony pohledávky? Jak je to s tabulkou D, bude prázdná?
 
či mám vzít prázdný forlumář z roku 2008 a vyplnit pouze pohledávky, které byly zaplaceny v roce 2009, s tím ,že v tabulce D budou samé nuly?

Jak je to s SP a ZP?

Děkuji mnohokrát!

EDIT: změnou vyhledávácích parametrů jsem si našel nějaké informace, proto je dotaz asi již bezpředmětný. Jen by mě zajímalo jeho pokračování:

Zapsal jsem pohledávky do tabulky E v dodatečném přiznání za rok 2008, mám nehcat částku i v tabulce D? SP a ZP se nemění, protože se nezměnili výdaje ani příjmy.

V roce 2009, mám mít na začátku období v tabulce D opět pohledávky, alias sumu, která je již zdaněná? Do příjmů by mi teda jít neměla ne? Nebo ji mám uvést do příjmů a odečíst ji v tabulce E, respektive řádek 106? jak to pak bude s SP a ZP? SP jde z daňového základů, takže by se nic nemělo měnit, a ZP?

Děkuji mockrát
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Přechod ze skutečných nákladů na paušál
« Odpověď #1 kdy: Březen 28, 2010 »

Částky, které jste přestěhoval z tabulky D do tabulky E, už nenechávejte v tabulce D.

V roce 2009 už nebudete tabulku D vyplňovat. Je určena pro poplatníky, kteří vedou daňovou evidenci.

Úhrady dodaněných pohledávek nejsou součástí základu daně roku 2009. Jsou příjmem, který nemá vliv na základ daně, a proto už je nebudete uvádět v daňovém přiznání za rok 2009.

Úhrady dodaněných pohledávek navýší vyměřovací základ pro výpočet ZP v tom roce, ve kterém dojde k úhradě.
IP zaznamenána

Pezzli

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Přechod ze skutečných nákladů na paušál
« Odpověď #2 kdy: Březen 28, 2010 »

Už to snad nějak vychází!
Děkuji mnohokrát!! Jste zlato!
IP zaznamenána
Stran: [1]