Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: jake vsechny prijmy?  (Přečteno 1009 krát)

jannie

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 22
jake vsechny prijmy?
« kdy: Březen 17, 2010 »

Dobrý večer,

především oceňuji Vaši péči o toto forum i v tomto hektickém období posledních dnů.

Ráda bych se Vás zeptala na několik věci:

 - od ledna 2008 podnikám jako student . Činnost jsem nepřerušila. Za své služby jsem vystavovala pouze faktury, které se proplácely na bú.
Nic jsem nepronajímala, neměla jsem příjmy z žádných akcií či něčeho podobného. Dokonce ani zaměstání, ani brigády (DPP, DPČ) .Nevedu pokladnu.

Můj dotaz:
jako přijmy uvedu samořejmě všechny faktury (všechny byly zaplaceny). Dále předpokládám, že budu muset zdanit také úroky na bú (i když mám studentské konto)

Tyto úroky zdaním jako příjmy z podnikání? Musím zdanit ještě něco? Nic už mi nenapadá, když jsem kromě podnikání neměla žádný příjem.
Výdaje dělám paušálem.

Děkuji za odpověď.


Doplňující dotaz:
potvrzení o studiu přiložím k daňovému přiznání? - budu žádat slevu na studenta.

Velmi děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
jake vsechny prijmy?
« Odpověď #1 kdy: Březen 17, 2010 »

Z úroků ze studentského konta (ze všech osobních účtů) odvádí daň z příjmů banka, vy už je v daňovém přiznání neuvádíte. Přijaté úroky z podnikatelských účtů, kde banky připisují úroky nezdaněné, se nevykazují jako příjmy z podnikání, ale jako příjmy z kapitálového majetku na ř. 38 přiznání. Pokud jste měla jen příjmy z podnikání, tak nemusíte nic dalšího zdaňovat.
Napadá mě už jen prodej motorového vozidla, lodě, nebo letadla, kdy doba mezi nabytím a prodejem je kratší než 1 rok, nebo prodej nemovitosti:-)
IP zaznamenána

jannie

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 22
jake vsechny prijmy?
« Odpověď #2 kdy: Březen 17, 2010 »

Děkuji Vám za radu .
IP zaznamenána
Stran: [1]