Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: Internetový obchod  (Přečteno 27741 krát)

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Internetový obchod
« Odpověď #15 kdy: Duben 17, 2011 »

Sortiment prodávaného zboží v eshopu si volíte sama a je jedno, zda budete prodávat vlastní, nebo nakoupené výrobky. Pokud nebudete prodávat zbraně, střelivo, léky, kulturní památky, jedy, nebo jiné ostře sledované zboží, tak nevidím problém.
IP zaznamenána

ivana60

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Internetový obchod
« Odpověď #16 kdy: Květen 17, 2011 »

Dobrý den,prosím oradu.Můj syn má stavební firmu a chtěl by si otevřít internetový obchod,ale v něm prodávat zboží nevztahující se k jeho podnikání  (stavby rod.domů).Chtěl by prodávat dekorační předměty ,které nakoupí a nebo i vyrobí.Zřejmě potřebuje živnost volnou.... a co dále??? Velice děkuji a přeji hezký den.Ivana.
IP zaznamenána

bluf

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Internetový obchod
« Odpověď #17 kdy: Květen 18, 2011 »

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na pár věcí ohledně činnosti internetového obchodu a případného manipulování se zbožím. Pročetl jsem si celý živnostenský zákon, hledal na internetu, ptal jsem se i paní na živnostenském úřadě, která mi potvrdila že k následující činnosti není třeba splňovat žádné jiné podmínky než být přihlášen k volné živnosti obor č. 48, ale mě to nějak nedá a chtěl bych to potvrdit i z dalšího zdroje. Uvedl jsem následující příklad ač ne tak výstižně jako teď:

Pokud mám v plánu kupovat sušené ovoce či podobně kategorizované zboží z velkoobchodu např. po 10kg balení a mojím cílem je toto balení rozdělit do menších balení, tzn. přímá manipulace s tímto zbožím, které je určené ke konzumaci, jeho přebalení do vlastně koupených balíčků, vlastnoruční uzavření obalů, polep a tisk vlastních etiket. Potřebuji splňovat nějaké další normy či povolení? Jako první mě napadá splění určitých hygienických předpisů, popřípadě registrovaní etikety či samotného balení na nějaký úřad.

Velice děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

wampec

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Internetový obchod
« Odpověď #18 kdy: Květen 20, 2011 »

V čem vidíte největšíproblém při zřizování internetového obchodu?
A jak vnímáte ?Nemožnostodlišit se cenou? ?
IP zaznamenána

nikkus

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Internetový obchod
« Odpověď #19 kdy: Březen 14, 2012 »

Dobry den potrebovala bych poradit. Chcela bych prodavat svatebni doplnky na internetovych strankach jako je aukro anebo minibazar, bolo by to pro mne jako vedlejsi pracovni pomer kedze som normalne zamestnana. Zivnost mam an sprostredkovani obchodu a sluzieb ako som spravne pochopila tak si musim rozsirit zivnost na velkoobchod a malobchod a co potom musim nejak svoju firmu registrovat na FU ale staci ak si iba rozsirim zivnost. Kedze som zamestnana a zamestnavatel za mne plati vsechny odvody tak to ja uz za sebe numusim??

A jeste by mne zaujimalo jak je potom s predajom kdyz prodam vyrobek musim zaslat zakaznikovi fakturu ktoru pak budem evidovat ve svym jednoduchym ucetnictvi spravne??
Dekuji za odpoved
IP zaznamenána

Fantazie

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Internetový obchod
« Odpověď #20 kdy: Březen 20, 2013 »

Dobrý den, začínám s podnikáním - otvírám si vlastní obchod s dárkovým zbožím. A mám dvě otázky.
1.Mohu zde prodat zboží - nevhodné dárky, které jsem dostala?
2. Dcera mi může poslat z USA drobnosti k prodeji, které třeba nakoupí za pár centů na garážovém výprodeji. Jak lze zlegalizovat tento prodej v mém obchodě pro případ kontroly.
Díky.
IP zaznamenána

HLenule

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Internetový obchod
« Odpověď #21 kdy: Červen 05, 2013 »

Dobrý den, prosím o radu. Založila jsem si živnost volnou č. 41. vyrábím a ráda bych i prodávala svou bižuterii, paní úřednice :-) mi dopsala : vyroba obchod a prodej do formuláře. :-) Potřebuji ještě udělat živnost maloobchod pokud bych si chtěla založit eshop nebo postačí jen tato živnost č.41.? Moc děkuju za radu :-)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Internetový obchod
« Odpověď #22 kdy: Červen 05, 2013 »

Pokud máte živnost volnou - předmětem podnikání jsou výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona - tak můžete provozovat všech jejích 80 oborů, a nebude to neoprávněné podnikání. Nemusíte mít zapsané všechny obory, stačí jeden. Jestli chcete mít v živnostenském rejstříku zapsaný i maloobchod, tak si zajděte na ŽÚ, doplnění nového oboru by mělo být zdarma.
IP zaznamenána

HLenule

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Internetový obchod
« Odpověď #23 kdy: Červen 05, 2013 »

Ještě jednou moc děkuji za odpověď. :-)
IP zaznamenána

jarmila77

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Internetový obchod
« Odpověď #24 kdy: Červenec 07, 2013 »

Dobrý den, prosím o vysvětlení následující situace. Chci provozovat e-shop - ŽL již mám, nejsem zatím ještě přihlášena na FÚ ani na sociální a zdravotní pojišťovně - nezahájila jsem činnost, nemám zatím zprovozněny stránky e-shopu. Mohu nakoupit již dnes od dodavatele zboží, které budu následně prodávat konečným spotřebitelům? Zahájím tímto nákupem činnost? Jde mi o to, že potřebuji nakoupit zboží od dodavatele, ale ještě nemám zprovozněn e-shop a s prodejem začnu tedy až za několik týdnů. Děkuji za vysvětlení.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Internetový obchod
« Odpověď #25 kdy: Červenec 07, 2013 »

Můžete začít nakupovat. Pouhé předzásobení není zahájením samostatné výdělečné činnosti.  
Výdaje na nákup zboží před zahájením podnikání uplatníte jako daňově uznatelné, více zde:
http://www.jakpodnikat.cz/zrizovaci-vydaje.php
IP zaznamenána

jana183

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
Internetový obchod
« Odpověď #26 kdy: Červenec 31, 2013 »

mám podobný dotaz,chtěla bych si zařídit internetový obchod,kolik si můžu vydělat za rok,mám si udělat ŽL a jak je to s placením zdrav. a soc. pojištěním,pokud neprodám tolik,aby se mi to vyplatilo?Je toto zivnost také volná?Děkuji
IP zaznamenána

markur

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Internetový obchod
« Odpověď #27 kdy: Březen 25, 2015 »

Dobrý den,
uvažuji o zřízení internetového obchodu, kde bych prodávala mnou vyrobené výukové materiály (angličtina - kartičky). Co vše pro vykonávání této činnosti potřebuji? Počítám s tím, že bych si musela zřídit volnou živnost, je to tak? Jak je to dále např. s placením daní nebo pojištění?
Děkuji za odpovědi.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Internetový obchod
« Odpověď #28 kdy: Duben 12, 2015 »

IP zaznamenána
Stran: 1 [2]