Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Chybné údaje na faktuře  (Přečteno 2611 krát)

Bongani

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Chybné údaje na faktuře
« kdy: Březen 10, 2010 »

Zdravím,
měla bych dotaz ohledně údajů na faktuře. Od loňska jsem OSVČ a celý rok jsem vydávala faktury, kde bylo uvedeno \"datum zdanitelného plnění\". Až teď tady jsem se dočetla, že když nejsem plátcem DPH, tak toto uvádět nesmím. Ale celý rok si toho žádný z odběratelů nevšiml a nikdo si nestěžoval, takže teď mám cca. 30 faktur s tímto údajem a bojím se, jestli nebudu mít nějaký problém. Faktury mám pouze elektronicky, mohu to na nich zpětně přepsat? Spolupracuji hlavně s překladatelskými agenturami, ty nejsou plátci DPH? Je zajímavé, že si toho jejich účetní nevšimli. Když vystavím fakturu s tímto údajem, hrozí mi nějaký postih od FÚ?
A pak mám ještě druhý dotaz. Až budu podávat daňové přiznání, musím ty svoje elektronické faktury nějak doručit na FÚ nebo mohu podat pouze přiznání a faktury mít doma, kdyby je někdo chtěl zkontrolovat, tak se ozvou?
Předem díky za rady, jsem z toho trochu zmatená :-)
G.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Chybné údaje na faktuře
« Odpověď #1 kdy: Březen 10, 2010 »

Klid, datum zdanitelného plnění tam klidně může zůstat, ničemu nevadí. Hlavní je, že jste nevyčíslila DPH. Bylo by dobré, kdybyste někam na fakturu umístila poznámku: Nejsem plátcem DPH. Také nepoužívejte název Faktura _ daňový doklad, ale jen Faktura. Kvůli takovým drobnostem faktury zpětně nepřepisujte.

Postih od FÚ by hrozil v případě, že jste na fakturách uvedla i DPH. V tom případě jste měla tuto daň odvést a pokud si odběratelé_plátci uplatnili nárok na odpočet, tak jim ho FÚ neuzná.

Na FÚ podejte jen daňové přiznání, faktury si schovejte pro případ kontroly.
IP zaznamenána
Stran: [1]