Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Příspěvek zaměstnavatele zaměstnanci na živ poj  (Přečteno 1542 krát)

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387

Prosím o radu, zaměstnavatel přispívá zaměstnancům na životní pojištění, Kč 2000 měsíčně, což je daňově uznatelná hranice. Jednomu zaměstnanci jsme začli přispívat od 7/2009, tedy 6 x 2000=10 tisíc.
Z pojišťovny přišlo ale potvrzení, že byl uhrazen příspěvek ve výši 5.600,-. Když jsem do pojišťovny volala, že jsme přispěli víc, bylo mi řečeno, že rozdíl 4.400 šel na rizikové poplatky. Chápu dobře, že Kč 4400 musím zaúčtovat nedaňově? Od dalších dvou zaměstnanců, kterým příspíváme, potvrzení vůbec nedošlo. Mám se zaplacenými částkami na jejich smlouvu taky pracovat nedaňově když nemám potvrzení z pojišťoven?
Samozřejmě jsem zkoušela na pojišťovny volat  o  potvrzení, a několikrát, ale známe všichni systém, kdy zadáváme volby od nuly do devítky a čekáme na operátora, ucho otlačené od telefonu...a nic... Děkuji za názory a rady, Jana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Příspěvek zaměstnavatele zaměstnanci na živ poj
« Odpověď #1 kdy: Březen 15, 2010 »

Dobrý večer, paní Jano. Já jsem nikdy potvrzení od pojišťovny nežádala. Mám smlouvu, mám číslo účtu, odchozí platba je příspěvkem zaměstnavatele na ŽP a tím to pro mně končí.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Příspěvek zaměstnavatele zaměstnanci na živ poj
« Odpověď #2 kdy: Březen 16, 2010 »

Děkuji, paní Zdeno, dám to vše daňově, děj se vůle aláhova...Jana
IP zaznamenána
Stran: [1]