Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Paušální výdej nebo podle dokladu ??  (Přečteno 8367 krát)

Radim

  • Host
Paušální výdej nebo podle dokladu ??
« kdy: Březen 28, 2008 »

Dobrý den,chci začit podnikat v internetovem prodeji dětského zboží a nevím co pro mě bude výhodnější.Jestli zdanění příjmu paušálem nebo podle dokladu.Mě osobně se zdá jednoduší paušálem,jen nevím jestli si těch 50% výdajú neni pro mě málo a jestli se dá odečíst další výdaje jako poštovné za posílaní zboží,členství na inter.prodeji a jine s prodejem související výdaje.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Paušální výdej nebo podle dokladu ??
« Odpověď #1 kdy: Březen 30, 2008 »

Také si myslím, že 50% bude málo, skutečné výdaje asi budou vyšší. První rok bych určitě evidovala skutečné výdaje a teprve před podáním daňového přiznání bych se rozhodla pro způsob uplatnění výdajů.
IP zaznamenána

liška

  • Host
Paušální výdej nebo podle dokladu ??
« Odpověď #2 kdy: Květen 11, 2008 »

Dobrý den paní Zdeno, mohla by jste ještě poradit mám stejnou otázku která zde již padla ale nechápu jí.
Pokud budu též po internetu prodávat zboží a na nějaké nebudu mít účtenky o původu( neboť zboží bude nakoupeno třeba na burze a tam vám nikdo doklad většinou nedá,nebo u věcí použitých) budu tedy danit výdaje 50% ? Ale co dál s náklady poštovné,balné,účet za internet atd.to mohu nějak snad odečíst ne? Např.prodám zboží za 100t.,výdaje uvedu tedy 50t? A ještě odečtu náklady (to poštovné ,balné atd.)řekněme třeba 10t.= takže danit budu celkem 40 tis.???? Vaše odpověď by jistě pomohla i ostatním které to možná bude zajímat.
Velmi děkuji i případně jiným za odpověď či názor.S pozdravem začátečník.
IP zaznamenána

petra

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 39
Paušální výdej nebo podle dokladu ??
« Odpověď #3 kdy: Květen 11, 2008 »

Citace: liška
Dobrý den paní Zdeno, mohla by jste ještě poradit mám stejnou otázku která zde již padla ale nechápu jí.
Pokud budu též po internetu prodávat zboží a na nějaké nebudu mít účtenky o původu( neboť zboží bude nakoupeno třeba na burze a tam vám nikdo doklad většinou nedá,nebo u věcí použitých) budu tedy danit výdaje 50% ? Ale co dál s náklady poštovné,balné,účet za internet atd.to mohu nějak snad odečíst ne? Např.prodám zboží za 100t.,výdaje uvedu tedy 50t? A ještě odečtu náklady (to poštovné ,balné atd.)řekněme třeba 10t.= takže danit budu celkem 40 tis.???? Vaše odpověď by jistě pomohla i ostatním které to možná bude zajímat.
Velmi děkuji i případně jiným za odpověď či názor.S pozdravem začátečník.
Pokud uplatňujete výdaje procentem z příjmu, uplatňujete jen tyto procenta  nic víc. Loni jste ještě mohl uplatnit zaplacené zálohy na zdravotní a sociální pojištění, letos  už jen procenta výdajů.
IP zaznamenána

liška

  • Host
Paušální výdej nebo podle dokladu ??
« Odpověď #4 kdy: Květen 11, 2008 »

Velmi děkuji za vysvětlení,pokud by jste věděla: slevy na daňi při paušálu odečíst jde (na mou osobu a manželku)? ptám se na tento rok 2008.Děkuji pokud budete vědět za odpověd´
IP zaznamenána

petra

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 39
Paušální výdej nebo podle dokladu ??
« Odpověď #5 kdy: Květen 12, 2008 »

Citace: liška
Velmi děkuji za vysvětlení,pokud by jste věděla: slevy na daňi při paušálu odečíst jde (na mou osobu a manželku)? ptám se na tento rok 2008.Děkuji pokud budete vědět za odpověd´
Ano slevy na dani lze uplatnit i při uplatňování výdajů procentem z příjmů.
IP zaznamenána

eizon

  • Host
Paušální výdej nebo podle dokladu ??
« Odpověď #6 kdy: Květen 12, 2008 »

Citace: liška
Dobrý den paní Zdeno, mohla by jste ještě poradit mám stejnou otázku která zde již padla ale nechápu jí.
Pokud budu též po internetu prodávat zboží a na nějaké nebudu mít účtenky o původu( neboť zboží bude nakoupeno třeba na burze a tam vám nikdo doklad většinou nedá,nebo u věcí použitých) budu tedy danit výdaje 50% ? Ale co dál s náklady poštovné,balné,účet za internet atd.to mohu nějak snad odečíst ne? Např.prodám zboží za 100t.,výdaje uvedu tedy 50t? A ještě odečtu náklady (to poštovné ,balné atd.)řekněme třeba 10t.= takže danit budu celkem 40 tis.???? Vaše odpověď by jistě pomohla i ostatním které to možná bude zajímat.
Velmi děkuji i případně jiným za odpověď či názor.S pozdravem začátečník.
Chci začít také provozovat e-shop. Při uplatňování dle skutečných výdajů za poštovné a balné lze dle mého názoru toto odečíst pouze cestou od velkoobchodu či výrobce ke mně, ale dál (ode mě k zákazníkovi) to už nepůjde, protože to připočítáváte k celkové ceně, kterou zaplatí zákazník.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Paušální výdej nebo podle dokladu ??
« Odpověď #7 kdy: Květen 12, 2008 »

Částka, kterou vám zaplatí zákazník, je váš příjem. K tomuto příjmu si můžete uplatnit všechny výdaje, které jste vynaložil za účelem dosažení tohoto příjmu. Pokud byste zboží nezabalil a neodeslal, pak by je od vás zákazník nekoupil a nedosáhl byste příjmu.
IP zaznamenána

dodo

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Paušální výdej nebo podle dokladu ??
« Odpověď #8 kdy: Duben 05, 2010 »

Dobrý den, chtěla bych se zeptat manžel by si chtěl uplatnit v podnikání auto, ale je psané na mě jako manželku, Může si uplatňovat měsíčně 4000,- i když není vlastník a může si to dát do výdajů na dńové přiznání na konce roku? Lže uplatnit u tohot paušálního výdaje DPH, když je plátcem? Musí vést knihu jízd a zakládat účty? A kdo platí silniční daň?  Dale bych se chtěla zeptat jak lze uplatnit výdaje na telefon, když je zárověn pro podnikání a zárověň soukromé účely je to nějak procentuálně? Musím zakládat faktury? A lze uplatnit DPH, když je plátcem?  To samé i při uplatnění internetu?  Děkuji Vám moc
IP zaznamenána

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 579
    • http://www.jakpodnikat.cz
Paušální výdej nebo podle dokladu ??
« Odpověď #9 kdy: Duben 24, 2010 »

Projděte si http://www.jakpodnikat.cz/ , najdete tam spoustu k vašim dotazům.
IP zaznamenána
Stran: [1]