Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Paušál+spolupráce  (Přečteno 1169 krát)

NovotnaKatka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
Paušál+spolupráce
« kdy: Březen 02, 2010 »

Dobrý den, manžel podniká, vede účetnictví, chtěla bych uplatnit paušální výdaje 60% a sebe jako spolupracující osobu. V roce 2008 manžel uplatňoval výdaje paušálem.
Chci se zeptat následující: pokud já mám příjem ze závislé činnosti, musím si tím pádem udělat vyúčtování daně sama a připočítat k tomu rozdělené příjmy? Lze si pak ještě uplatnit zaplacené úroky z hypotéky a životní pojištění? Budu si muset já doplácet zdravotní a sociální pojištění, když se mi příjem zdvojnásobí?
Děkuji moc za radu. Katka
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Paušál+spolupráce
« Odpověď #1 kdy: Březen 07, 2010 »

Pokud máte příjmy ze zaměstnání, tak si provedete roční vyúčtování daně sama v daňovém přiznání. Přiznáte příjmy ze závislé činnosti (ř.31) a příjmy ze spolupráce (ř. 37). Ve 3. oddílu přiznání si uplatníte úroky z úvěrů na bydlení (pokud splňujete podmínky pro uplatnění) a zaplacené částky na životní pojištění.
Z hlediska SP a ZP se na spolupracující osobu pohlíží stejně, jako na OSVČ a z příjmů z podnikání (příjmy ze zaměstnání se nepočítají, z těch odvedl pojistné zaměstnavatel)odvádí zdravotní a sociální pojištění.
IP zaznamenána
Stran: [1]