Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: výdaje na auto  (Přečteno 3065 krát)

Radmila

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 47
výdaje na auto
« kdy: Březen 02, 2010 »

Dobrý den,
loni i letos vedu DE(uplanuji výdaje dle skutečnosti, dokladů). Také loni jsem vedla výdaje za auto dle skutečnosti, takže jsem měla zavedenou knihu jízd a počítala si náhrady za phm a každý ujetý KM.
Letos byc si chtěla uplatnit výdaje za auto paušálně 4000Kč(měsíčně). Je to možné. i když budu vést DE dále dle skutečnosti, dokladů a né paušálně?

děkuji za odpověd
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
výdaje na auto
« Odpověď #1 kdy: Březen 02, 2010 »

Ano, je to možné. Kdybyste uplatňovala výdaje procentem z příjmů, tak byste si k nim už nemohla navíc uplatňovat paušál na auto, byl by zahrnutý v procentu výdajů.
Kdybyste byla ochotná vést knihu jízd, tak byste si mohla uplatnit jednak paušální výdaj na dopravu 4.000,- Kč/měs. (paušál na PHM a parkovné) a k tomu navíc základní náhradu 3,90 Kč za každý ujetý km.
IP zaznamenána

Radmila

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 47
výdaje na auto
« Odpověď #2 kdy: Březen 02, 2010 »

Zdeni, moc děkuji za rychlou odpověd:-)))
IP zaznamenána

newbie

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 21
výdaje na auto
« Odpověď #3 kdy: Březen 08, 2010 »

Dobrý den, chci se zeptat na jednu hypotetickou věc, jak FÚ rozliší, jestli auto používám i pro soukromé účely, když budu vykazovat paušálem? :-)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
výdaje na auto
« Odpověď #4 kdy: Březen 08, 2010 »

Je to na vašem prohlášení.
IP zaznamenána

dsuc

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
výdaje na auto
« Odpověď #5 kdy: Duben 01, 2010 »

Dobrý den, pročetla jsem si množství otázak i odpovědí a chci se jen ujisti, že jsem pochopila správně. Pokud OSVČ uživá k podnikání auto, které není zahrnuto do obchodního majetku a zároveň je plátce DPH, pak si podle zákona o dani z příjmu může uplatnit 3,9/km(amortizace vozidla) + PHM dle vyhlášky o náhradách jízdného (nebo podle skutečných dokladů z benzinky).
Podle zákona o DPH musí vést knihu jízd a doložit daňové doklady o nákupu PHM?
Děkuji za odpovědˇ
IP zaznamenána

aqua

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
výdaje na auto
« Odpověď #6 kdy: Duben 08, 2010 »

Nemám auto v majetku, uplatňuji výdaje na PHM, jak se počítá amortizace s DPH?  Mám napsat 3,9Kč/km a z toho DPH dát do nákladů? Jsem plátce DPH nebo u toho již DPH není stejně jako např. u poštovného?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
výdaje na auto
« Odpověď #7 kdy: Duben 13, 2010 »

Základní náhrada 3,90 Kč je pouze pro daň z příjmů, s DPH nemá nic společného.
IP zaznamenána

LenkaS

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 23
výdaje na auto
« Odpověď #8 kdy: Duben 14, 2010 »

Dobrý den, pokud se rozhodnu uplatnit výdaje na auto nezahrnuté v obchodním majetku paušálně,  použiji paušál 4000,-Kč nebo 5000,-Kč?  Jestli jsem to pochopila správně,pokud povedu knihu jízd, mohu uplatnit ještě sazbu 3,90 /km. Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
výdaje na auto
« Odpověď #9 kdy: Duben 17, 2010 »

Nekrácený paušální výdaj na dopravu můžete použít i u vozidla, které není zahrnuto v OM, pokud je využíváte výhradně k podnikání. Při vedení evidence pracovních jízd můžete uplatnit základní sazbu náhrady 3,90 Kč (za předpokladu, že jste vozidlo neměla zahrnuté v OM, nebo jste neuplatňovala ve výdajích leasingové nájemné).
IP zaznamenána

marie388

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 68
výdaje na auto
« Odpověď #10 kdy: Duben 20, 2010 »

Dobrý den, pročetla jsem zde plno otázek a odpovědí, ale nějak jsem se zamotala. Plátce DPH, nemá auto zahrnuté v obchodním majetku, může si uplatňovat benzín v prokázané výši a uplatňovat DPH? Děkuji
IP zaznamenána
Stran: [1]